Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Noe

Kresťanské zásady odovzdávania ľudského života v manželstve podľa učenia Cirkvi

24.01.2020 19:00 - 26.01.2020 14:00

Miesto konania: Dubová (okres Pezinok), Podhorská 64

(Víkendová duchovná obnova spojená s modlitbami za dar požehnaného manželstva a za budúce potomstvo.)

 

Témy: Aké sú kresťanské zásady ohľadom odovzdávania ľudského života v manželstve podľa učenia Cirkvi – Pavol VI.  a encyklika Humanae Vitae, sv. Ján Pavol II. a pápež František... Aký je morálne správny počet detí v rodine podľa náuky sv. Jána Pavla II.? Ako správne vychovávať deti? Ako môžeme uplatniť preventívny výchovný systém sv. Jána Bosca pri výchove detí?

 

Duchovnú obnovu vedie miestny kňaz PhLic. Mgr. Rastislav Zelenay, ktorý pracuje na metropolitnom tribunáli ako obhajca manželského zväzku.

 

V piatok večer úvaha o tom, aké je učenie Cirkvi ohľadom odovzdávania ľudského života v manželstve. V sobotu ráno rozjímanie a sv. omša, doobeda témy o podstate kresťanského manželstva, prijímania nových životov podľa učenia Cirkvi a o výchove. Dopoludnia sme v tichu a uvažujeme nad jednotlivými  úvahami. V sobotu popoludní je turistická vychádzka do karpatskej prírody spojená s ružencom. V podvečer diskusia. Večer rozhovory s kňazom a filmový večer. V nedeľu ráno rozjímanie, sv. omša a úvaha. Po obede rozchod.  

 

Program je určený pre slobodných (ženy do 30 rokov a muži do 35 rokov) a tiež sa môžu zúčastniť aj mladí manželia. Cena je len dobrovoľný príspevok na stravu podľa svojich možností. Prihlásiť sa môžete do štvrtka večera 23.1., aby sme vedeli zabezpečiť stravu a to na t.č. 0908856059 alebo email: rastozelenay@grobnet.sk

Kresťanské zásady odovzdávania ľudského života v manželstve podľa učenia Cirkvi

Príloha: ake-su-krestanske-zasady-odovzdavania-ludskeho-zivota-v-manzelstve-podla-ucenia-cirkvi-ako-spravne-vychovavat-deti.pdf (221,91 kB)

Akciu pridal/a: Svätý Domink Savio, 11.1.2020 20:21

KomentárePracujem ... Pracujem ...