Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Kana 2023

Pobyt

Ako sa naučiť správne modliť a aké sú rôzne spôsoby modlitieb?

14.02.2020 19:00 - 16.02.2020 14:00

Miesto konania: Dubová (okres Pezinok), Podhorská 64

Témy: Čo je podstatou dobrej modlitby? Ako si možno zariadiť modlitebný program na každý deň? Vysvetlíme si a aj prakticky sa zacvičíme do viacerých druhov modlitieb: ranné rozjímanie, Anjel Pána, večerné hodnotenie dňa, kontemplatívna modlitba (modlitba srdca), modlitba prácou, strelné modlitby, ruženec.

 

Duchovnú obnovu vedie miestny kňaz PhLic. Mgr. Rastislav Zelenay, ktorý pracuje na metropolitnom tribunály ako obhajca manželského zväzku.

 

V piatok večer úvaha o tom, čo je podstatné na modlitbe a večerné hodnotenia dňa spojené s modlitbou. V sobotu ráno  úvaha o rozjímavej modlitbe aj s praktickou ukážkou. Raňajky a potom úvaha o modlitbe prácou. Potom drobné manuálne práce na vylepšenie formačného prostredia vonku podľa počasia. Obed s vysvetlením Anjel Pána. Po obede úvaha o strelných modlitbách a potom pobyt vonku. Ďalej úvaha o kontemplatívnej modlitbe s praktickou ukážkou počas adorácie. Potom sv. omša a večer voľný program aj spolu s filmom podľa výberu. V podvečer diskusia. V nedeľu ráno rozjímanie, sv. omša a úvaha o ruženci. Po obede modlitba ruženca a rozchod.  

 

Program je určený pre slobodných (ženy do 30 rokov a muži do 35 rokov). Cena je len dobrovoľný príspevok na stravu podľa svojich možností. Prihlásiť sa môžete do stredy večera 12.2., aby sme vedeli zabezpečiť stravu a to na t.č. 0908856059 alebo email: rastozelenay@grobnet.sk

Ako sa naučiť správne modliť a aké sú rôzne spôsoby modlitieb?

Príloha: ako-sa-naucit-spravne-modlit-a-ake-su-rozne-sposoby-modlitieb.pdf (210,29 kB)

Akciu pridal/a: Adam Kordoš, 4.2.2020 22:24

KomentárePracujem ... Pracujem ...