Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Ako si správne vyformovať svedomie a zušľachtiť vlastnú vôľu?

20.05.2022 19:30 - 22.05.2022 15:00

Miesto konania: Dubová (okres Pezinok), Podhorská 18, fara, Dubová (okres Pezinok), Podhorská 18

Pozývame do Dubovej (pri Modre) na faru, ul. Podhorská 18 na duchovnú víkendovku (od piatka 20.5 do nedele 22.5) najmä mladších slobodných  (môžu aj manželia), ktorí by sa chceli viac dozvedieť o tom, ako možno dobre formovať svoje svedomie a tiež vypracovať si vlastnú vôľu. Vysvetlíme si, čo je svedomie a ako sa vyhnúť úzkostlivému (škrupulóznemu) svedomiu ale aj tomu príliš voľnému (laxnému). Stretnitie vedie kňaz Rastislav Zelenay.

Zamyslíme sa nad tým, ako náš rozum a vôľa vzájomne súvisia. Prečo treba zušľachťovať vôľu, ak chceme mať správne svedomie. Prejdeme si aj zásady zdravého uvažovania a kritického myslenia. Dáme si viaceré praktické rady ako cvičiť svoju vôľu v čnostiach. Povieme si, aký význam má vo formácii svedomia modlitba, čítanie sv. Písma, štúdium náuky Cirkvi, prijímanie sviatostí a tiež správna prax duchovného vedenia.

Program začíname večerou o 19:30 v piatok. Potom si premietneme časť filmu Svätý Ján Duns Scotus, aby sme sa voviedli do problematiky vzťahu rozumu a vôľe, ktorá miluje Boha. V sobotu je hlavný program. Začíname modlitbou a krátkou úvahou a raňajkami o 8:30. Dopoludnia budú tri úvahy v tichu a v adorácii. Potom bude obed a po ňom vychádzka do okolitej karpatskej prírody. V podvečer bude diskusia a po nej sv. omša. Potom bude večera a spoločenský program. V nedeľu bude po raňajkách jedna úvaha a po nej sv. omša vo farnosti. Obed a po ňom ruženec.

Akcia je zadarmo a bude len dobrovoľný príspevok na stravu. Ubytovanie je zabezpečené. Kto môže, nech si prinesie svoj spací vak, zápisník a papuče. Prihlásiť sa možno do štvrtka 18.5. na t.č. 0908856059 alebo rastozelenay@grobnet.sk (v piatok je farská sv. omša o 17:30).


Akciu pridal/a: Rastislav Zelenay, 10.5.2022 13:33

KomentárePracujem ... Pracujem ...