Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Ako skrotiť displeje v koronakríze

20.05.2020 18:00-20:00 Streda

Miesto konania: Slovensko, Online

Milí učitelia a rodičia,

prinášame Vám ďalší z workshopov, v rámci nášho inšpiratívneho vzdelávania pre učiteľov NeStEDU a EDUpoint, tentokrát na veľmi aktuálnu tému s lektorkou Slávkou Kubíkovou, autorkou známych bestsellerov- Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov.

Digitálne technológie prinášajú deťom obrovské množstvo príležitostí, no ak sa s nimi nenarába rozumne, predstavujú veľké riziko. Ovplyvňujú výkonnosť detského mozgu, detskú psychiku, aj vzťahy. No v dobe koronakrízy sa rovnováha medzi online a offline svetom hľadá ťažko. Školy sú zavreté a učitelia môžu učiť svojich žiakov len za pomoci internetu. To znamená, že deti trávia veľa času za technológiami už len kvôli škole. A rodičia? Suplujú učiteľov, školskú jedáleň aj družinu, a to všetko popri vlastnej práci a starostlivosti o domácnosť.

Ako v tejto situácii nepodľahnúť pascám digitálnych technológii? Ako dávkovať displeje v rozumnej miere tak, aby sa nevymkli spod kontroly rodičom, učiteľom ani deťom? Aký je ten „správny čas“ v online svete? Ako rozlišovať a určovať hranice pri učení a voľnom čase na internete? Aké sú pozitíva a riziká online sveta a ako nespadnúť do „virtuálnych pascí“?

Lektor:
Slávka Kubíková
Autorka dvoch výchovných bestsellerov Klub nerozbitných detí a Krotitelia displejov. Pôsobila v médiách, aj v biznise a momentálne rozbieha základoškolskú vzdelávaciu skupinu v Bratislave.

Registrácia do 19. 5. 2020 TU: https://viac.typeform.com/to/VvJQPM

Registrácia je nutná a záväzná.

Workshop je vhodný pre učiteľov, iných pedagogických pracovníkov, študentov pedagogiky, zástupcov MVO a tentokrát aj rodičov.

Počet miest limitovaný.

Organizátori:
V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, Generácia 3.0 (Nadácia Pontis)

Ako skrotiť displeje v koronakríze

Organizátor: V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 19.5.2020 15:58

KomentárePracujem ... Pracujem ...