Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Deň vovedenia do Centering Prayer (Modlitba súhlasu)

09.03.2024 10:00-21:00 Sobota

Miesto konania: Bratislava, kláštor kapucínov, Bratislava, Župné nám.

Bratia kapucíni v Bratislave pozývajú všetkých, ktorí chcú zatiahnuť na hlbinu a dovoliť Bohu v nich byť a mocne konať, do školy modlitby s Teresiou Vierou Hašanovou, autorizovanou lektorkou hnutia Contemplative Outreach, na Deň vovedenia do Centering Prayer (Modlitba súhlasu)*, v sobotu 9.marca 2024 od 10:00 do 17:00 v priestoroch bratislavského kláštora.

Pre tých, ktorí už majú s modlitbou súhlasu skúsenosť, je pripravený ako bonus Večerný dialóg pre skúsenejších, so začiatkom/pokračovaním o 19:00.

Nie je potrebné sa registrovať, obed (prípadne i večeru) si treba zabezpečiť individuálne. Viac informácii na plagátiku alebo na https://kapucini.sk/2024/01/21/v-skole-modlitby/

*Modlitba súhlasu (Centering Prayer) spočíva v odpovedi na Kristovho Ducha súhlasom s Božou prítomnosťou a jeho činnosťou v nás. Táto modlitba uľahčuje prechod od aktívnejších spôsobov modlitby: ústnej modlitby, rozjímania či afektívnej modlitby k modlitbe spočinutia v Bohu. Kontemplatívna modlitba je proces vnútornej transformácie, premeny započatej Bohom a vedúcej, ak súhlasime, k božskému zjednoteniu. Túto súčasnú metódu kontemplatívnej modlitby nám zhrnul a odovzdal o.Thomas Keating O.C.S.O. napr. vo svojej knihe Otevřená mysl, otevřené srdce. Kontemplativní rozmer evangelia. 

Deň vovedenia do Centering Prayer (Modlitba súhlasu)

Akciu pridal/a: Mária Vyšňovská, 20.2.2024 16:43

KomentárePracujem ... Pracujem ...