Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Noe

DOROTA SADOVSKÁ / BYŤ BLÍZKO - finisáž

27.05.2020 20:00-21:30 Streda

Miesto konania: saleziánsky kostol sv. Jána Bosca, Bratislava, Okružná 13, Bratislava - Trnávka

DOROTA SADOVSKÁ / BYŤ BLÍZKO - finisáž TO BE CLOSE, 2020, finisage in salesian church of St. John Bosco in Bratislava - Trnávka

Srdečne pozývame na finisáž umeleckej intervencie BYŤ BLÍZKO od slovenskej výtvarníčky Doroty Sadovskej v stredu 
27. 5. 2020 večer o 20:00 hod v saleziánskom kostole sv. Jána Bosca v Bratislave – Trnávke. Počas večera sa stretneme s autorkou Dorotou Sadovskou, kurátorom Michalom Žákom, direktorom saleziánskej komunity don Tiborom Reimerom SDB a hudobným vstupom.

Tohtoročná umelecká intervencia Doroty Sadovskej 
je silne participatívnym a komunitným dielom. Počas celého januára 2020 prinášali ľudia svoje použité oblečenie a textílie bielej farby. Sila komunity sa prejavila aj v dobrovoľníckej pomoci mnohých šikovných žien a mužov. Autorka s ich pomocou vytvorila z prinesených vecí celkom novú apsidu - nový priestor, v ktorom sa tieto rôznorodé veci od rozličných ľudí spojili do celku. Každý jednotlivý predmet pripomína konkrétneho človeka, ktorému kedysi patril. Tak sa navzájom stretávajú svadobné šaty s teplákmi, košeľa s albou, detským tričkom, ponožkou alebo šiltovkou. Dočasná inštalácia BYŤ BLÍZKO je veľmi osobným až intímnym reliéfom. 

Inštalácia Pôstneho plátna nabrala vďaka koronapandémií ešte intenzívnejší význam a zostala prítomná aj počas veľkonočného obdobia. Plátno sa stalo svedkom a znamením života v karanténe a aj vo vyprázdnenom chráme pripomína blízkosť absentujúcich ľudi.

Príďte aj vy využiť poslednú príležitosť vidieť BYŤ BLÍZKO v saleziánskom kostole sv. Jána Bosca v Bratislave - Trnávke. (Okružná 13, Bratislava). Celé podujatie sa bude konať v rámci dodržiavania preventívnych hygienických opatrení.

Viac o projekte vo videu 

DOROTA SADOVSKÁ / BYŤ BLÍZKO - finisáž

Akciu pridal/a: zakmzakmzakm, 20.5.2020 22:22

KomentárePracujem ... Pracujem ...