Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

Dôstojnosť, sloboda, slušnosť - deň pocty 17. novembru

17.11.2023 15:00-18:00 Piatok

Miesto konania: Štátna vedecká knižnica, Košice, Hlavná 10

DEŇ SLOBODY, POCTY A ÚCTY 17. NOVEMBRU „VRÁŤME ÚCTU A DÔSTOJNOSŤ 17. NOVEMBRU“ Miesto:
Námestie pred Štátnou vedeckou knižnicou, Hlavná ul. 10, Košice. Dňa:
17. 11. 2023 od 15:00 h Sme obyvatelia Košíc a občania Slovenska. Záleží nám, aby hodnoty slobody a demokracie neupadali do zabudnutia. Posledné roky sa sviatok, kedy sa majú tieto hodnoty pripomínať, neoslavuje dôstojne. Ak vás tento stav neteší, pripojte sa k nám. Nepolitickým stretnutím a dôstojným programom chceme vrátiť 17. novembru dôstojnosť a ľudí na námestie pred Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach tak, ako to bolo pred 34 rokmi. Pokojne sa stretnime, zapáľme sviečku za obete komunizmu a porozprávajme sa. Nehanbime sa opäť zaštrngať kľúčmi, pozhovárajme sa pri dobrom čaji a povedzme svojim deťom, čo sa tu pred rokmi stalo. Prineste si sviecu a odneste si domov hrejivý pocit zo spolupatričnosti. Iba tak, bez zbytočných rečí politikov, smútku alebo stresu. Pripomeňme si významné historické a kultúrne hodnoty pre našu krajinu. Je dôležité osláviť ho spolu! Krátky happening pred Štátnou vedeckou knižnicou na Hlavnej ulici v Košiciach začína 17. 11. 2023 o 15. hodine. Zaspievame si s Petrom Janků a pár slov si vypočujeme o 17. hodine. Zahreje nás príjemná atmosféra, 2 086 sviec za obete komunizmu a dobrý čaj. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne, kde si vymaľujú vlastnú trikolóru. Organizátori: Múzeum obetí komunizmu https://mok.sk/ Fuga - kultúrne centrum kresťanov https://www.fuga.sk/ Detská železnica Košice, občianske združenie https://www.detskazeleznica.sk/ DEŇ SLOBODY, POCTY A ÚCTY 17. NOVEMBRU „VRÁŤME ÚCTU A DÔSTOJNOSŤ 17. NOVEMBRU“ Miesto:
Námestie pred Štátnou vedeckou knižnicou, Hlavná ul. 10, Košice. Dňa:
17. 11. 2023 od 15:00 h Sme obyvatelia Košíc a občania Slovenska. Záleží nám, aby hodnoty slobody a demokracie neupadali do zabudnutia. Posledné roky sa sviatok, kedy sa majú tieto hodnoty pripomínať, neoslavuje dôstojne. Ak vás tento stav neteší, pripojte sa k nám. Nepolitickým stretnutím a dôstojným programom chceme vrátiť 17. novembru dôstojnosť a ľudí na námestia tak, ako to bolo pred 34 rokmi. Pokojne sa stretnime, zapáľme sviečku za obete komunizmu a porozprávajme sa. Nehanbime sa opäť zaštrngať kľúčmi, pozhovárajme sa pri dobrom čaji a povedzme svojim deťom, čo sa tu pred rokmi stalo. Prineste si sviecu a odneste si domov hrejivý pocit zo spolupatričnosti. Iba tak, bez zbytočných rečí politikov, smútku alebo stresu. Pripomeňme si významné historické a kultúrne hodnoty pre našu krajinu. Je dôležité osláviť ho spolu! Krátky happening pred Štátnou vedeckou knižnicou na Hlavnej ulici v Košiciach začína 17. 11. 2023 o 15. hodine. Zaspievame si s Petrom Janků a pár slov si vypočujeme o 17. hodine. Zahreje nás príjemná atmosféra, 2 086 sviec za obete komunizmu a dobrý čaj. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne, kde si vymaľujú vlastnú trikolóru. Organizátori: Múzeum obetí komunizmu https://mok.sk/ Fuga - kultúrne centrum kresťanov https://www.fuga.sk/ Detská železnica Košice, občian DEŇ SLOBODY, POCTY A ÚCTY 17. NOVEMBRU „VRÁŤME ÚCTU A DÔSTOJNOSŤ 17. NOVEMBRU“ Miesto:
Námestie pred Štátnou vedeckou knižnicou, Hlavná ul. 10, Košice. Dňa:
17. 11. 2023 od 15:00 h Sme obyvatelia Košíc a občania Slovenska. Záleží nám, aby hodnoty slobody a demokracie neupadali do zabudnutia. Posledné roky sa sviatok, kedy sa majú tieto hodnoty pripomínať, neoslavuje dôstojne. Ak vás tento stav neteší, pripojte sa k nám. Nepolitickým stretnutím a dôstojným programom chceme vrátiť 17. novembru dôstojnosť a ľudí na námestia tak, ako to bolo pred 34 rokmi. Pokojne sa stretnime, zapáľme sviečku za obete komunizmu a porozprávajme sa. Nehanbime sa opäť zaštrngať kľúčmi, pozhovárajme sa pri dobrom čaji a povedzme svojim deťom, čo sa tu pred rokmi stalo. Prineste si sviecu a odneste si domov hrejivý pocit zo spolupatričnosti. Iba tak, bez zbytočných rečí politikov, smútku alebo stresu. Pripomeňme si významné historické a kultúrne hodnoty pre našu krajinu. Je dôležité osláviť ho spolu! Krátky happening pred Štátnou vedeckou knižnicou na Hlavnej ulici v Košiciach začína 17. 11. 2023 o 15. hodine. Zaspievame si s Petrom Janků a pár slov si vypočujeme o 17. hodine. Zahreje nás príjemná atmosféra, 2 086 sviec za obete komunizmu a dobrý čaj. Pre deti budú pripravené tvorivé dielne, kde si vymaľujú vlastnú trikolóru. Organizátori: Múzeum obetí komunizmu https://mok.sk/ Fuga - kultúrne centrum kresťanov https://www.fuga.sk/ Detská železnica Košice, občianske združenie https://www.detskazeleznica.sk/ ske združenie https://www.detskazeleznica.sk/

Dôstojnosť, sloboda, slušnosť - deň pocty 17. novembru

Príloha: dostojnost-sloboda-slusnost-den-pocty-17-novembru.pdf (380,29 kB)

Akciu pridal/a: Detská železnica Košice Detská železnica Košice, 25.10.2023 13:15

KomentárePracujem ... Pracujem ...