Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

EXTRÉMNA KRÍŽOVÁ CESTA - Zborov / Bardejov

22.03.2024 18:00 - 23.03.2024 10:00

Miesto konania: Zborov, okr. Bardejov, Zborov, kostol sv,Margity

EXTRÉMNA KRÍŽOVÁ CESTA  ZBOROV - BARDEJOV 22.03.2024 o 18:00, kostol sv. Margity. Po roku dávame opäť do pozornosti túto jedinečnú akciu - Extrémna Krížová Cesta  Zborov/Bardejov. Tohto roku sa uskutoční už po siedmy krát a celkovo sa bude konať na Slovensku už na 22 trasách. Naša 1. trasa bl. Titusa Zemana má dĺžku 32km s prevýšením 880m a dĺžka 2.Trasy sv. Dona Bosca je 42km s prevýšením 1300m. Extrémna Krížová Cesta sa koná už v 25 krajinách na svete a v roku 2023 ju absolvovalo viac ako 100 tisíc účastníkov. Jej účelom je priblížiť sa bližšie k Bohu, vyjsť s každodenného pohodlia, prekonávať svoje hranice. V tichu, v tme, veľa krát aj v kríze a bolestiach má človek možnosť zažiť niečo, čo ho dokáže v živote posunúť smerom dopredu v jeho duchovnom živote. Krížová cesta má 14 zastavení, kde má každý možnosť rozjímať nad zastaveniami ako aj nad svojím životom. Trasa prechádza cez krásne Ondavské pohoria a nerušenú prírodu v blízkosti Stebníckej Magury, po červených značkách SNP. Vedie aj cez kúpeľné mesto Bardejovské Kúpele, kde sa nachádza viacero prírodných liečivých minerálnych prameňov. Nachádza sa tam skanzem ľudovej architektúry, krásne parky, viaceré fontány, veľa liečivých sanatórií a iných kultúrnych pamiatok. Prechádza sa aj cez okresné mesto Bardejov, ktoré je zapísané medzi lokality svetového dedičstva UNESCO. Po celej trase sa nachádza veľa studničiek a viacerých turistických prístreškov, ktoré zase dávajú možnosť si oddýchnuť, alebo sa ukryť pred nepriaznivým počasím. Päť zastavení je priamo v otvorených kostolov. Prechádza sa aj cez  krásny hrad Zborov - Makovica, ktorý je veľmi obľúbený u turistov. Trasa je známa prechodmi cez krásne panoramatické výhľady, na celé široké okolie.  Vedie prevažne po lesných a nespevnených cestách a je určená len pre fyzicky zdatné osoby. Začne sa tradične svätou omšou v kostole sv. Margity v Zborove, kde sa počas svätej omši posvätia aj kríže učastníkov. 

Pre tých menej zdatných je pripravená hneď na druhý deň 23.3.2024 o 14:00 kratšia trasa -12km. okolo Zborovského hradu a táto trasa je zasvätená bl. Zdenke Schelingovej.

Všetky podrobné informácie sú na našej webovej stránke: www.ekc.sk alebo aj na našej facebookovej stránke: Extrémna Krížová Cesta - Slovensko.

Prijmi výzvu! ŽIŤ NAPLNO SA OPLATÍ.

EXTRÉMNA KRÍŽOVÁ CESTA - Zborov / Bardejov

Príloha: extremna-krizova-cesta-zborov-bardejov.pdf (418,12 kB)

Akciu pridal/a: Vincent Hoľpit, 4.1.2024 17:55

KomentárePracujem ... Pracujem ...