Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

Hlavná púť v Skalke pri Trenčíne 2023

23.07.2023 0:00-23:59 Nedeľa

Miesto konania: Trenčín, Skalka pri Trenčíne

Najstaršie pútnické miesto na Slovensku sa opäť pripravuje na hlavnú púť k sv. Andrejovi-Svoradovi a sv. Beňadikovi. Tisícky pútnikov čaká počas júlového týždňa bohatý program. Už tradične 17. júla si návštevníci uctia pamiatku pustovníkov pri príležitosti ich sviatku. Od 19. do 21. júla Skalku čaká duchovná obnova s jezuitmi, ktorú budú viesť pátri Peter Girašek SJ a Jozef Bartkovjak SJ.

Hlavný program začne v sobotu vernisážou diel z Medzinárodného výtvarno-literárneho sympózia Ora et ars v priestoroch kláštora Veľká Skalka.

Hlavným celebrantom večernej slávnostnej sv. omše bude Mons. Tomáš Galis, biskup žilinskej diecézy. Po svätej omši bude nasledovať požehnanie kríža zo skaliek, ktoré priniesli na Skalku účastníci Národného stretnutia mládeže T22 ako symbol ich krížov a ťažkostí a program ukončia svätou omšou novokňazi so svojím požehnaním veriacich.

Nedeľnú slávnostnú sv. omšu bude celebrovať Mons. Peter Beňo, nitriansky pomocný biskup a v kázni sa pútnikom prihovorí Norbert Mihályi Jeromos, prior Benediktínskeho opátstva v Tihanyi.
Program ukončí sv. omša za starých a chorých v popoludňajších hodinách.

PROGRAM TU

Hlavná púť v Skalke pri Trenčíne 2023

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 11.7.2023 19:20

KomentárePracujem ... Pracujem ...