Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

koncert FLO Quartetto (Taliansko)

06.06.2023 19:00-20:15 Utorok

Miesto konania: Veľké koncertné štúdio Slovenského rozhlasu, Bratislava, Mýtna 1

FLO Quartetto - Koncert 16. ročníka Talianskeho festivalu “Dolce Vitaj”

FLO – spev
Federico Luongo – gitara
Davide Costagliola – basgitara
Michele Maione - perkusie

Vstup voľný až do vyčerpania kapacity sály

Druhy koncert 16. ročníka talianskeho festivalu Dolce Vitaj bude patriť jednej z najzaujímavejších protagonistiek talianskej džezovej a world music scény FLO (Floriana Cangiano, Neapol, 1983).

Floriana Cangiano vyštudovala operný spev na konzervatóriu San Pietro a Majella v Neapole. Hudobné pódiá zdieľala s hudobníkmi kalibru Stefana Bollaniho, Paola Fresu, Daniela Sepeho, Encrica Ravu a Peppeho Servilla. Neskôr vystupovala s vlastným programom na festivaloch po celom svete od Európy cez Južnú Ameriku, Afriku a Kanadu.

V roku 2014 vyšiel jej prvý album “D´amore e di altre cose irreversibili”. Kritika aj publikum ho prijali s nadšením a vo svojom žánri získal významné ocenenia (Premio Musicultura 2014, Premio “Radio Rai 1”, Premio Assoluto Andrea Parodi 2014). Čoskoro prekročil hranice Talianska a vyšiel vo Francúzsku, Japonsku, Veľkej Británii, Rakúsku, Nemecku, Španielsku a Portugalsku.

Ďalšie albumy “Il mese del rosario” (cena Musicultura 2015) a “La mentirosa” (2018) definitívne potvrdili jej pozíciu ako originálnej a rafinovanej autorky na európskej scéne.

V roku 2022 pripravila koncepčný album “Brave ragazze” venovaný známym aj neznámym výnimočným ženám zo všetkých kútov sveta a ich príbehom. Neskôr pracovala aj na hudbe k televíznej minisérii “Mina Settembre” vysielanej v talianskej verejnoprávnej televízii RAI.

Jej koncerty sú rytmickým a strhujúcim ivadlom plným úžasnej stredmorksje hudby, energie a ženského šarmu.

FLO Quartetto vystúpi na Slovensku po prvýkrát.

koncert FLO Quartetto (Taliansko)

Akciu pridal/a: Marco Gerbi, 9.5.2023 12:44

KomentárePracujem ... Pracujem ...