Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Aletea Vianoce 2020

TV Lux Kniha

Svata ikona

Laudato Si v praxi - Ako žiť integrálnu ekológiu?

08.11.2019 17:00 - 09.11.2019 17:00

Miesto konania: Hotel Primula, Zuberec, Zuberec 373

Pozývame Vás na seminár v Zuberci s názvom Laudato Si v praxi, kde budeme hovoriť ako žiť integrálnu ekológiu, ku ktorej nás pozýva pápež František. Seminár sa bude konať v piatok 8. novembra od 17.00 do 22.00 a v sobotu 9. novembra od 9.00 do 17.00 v horskom hoteli Primula v oravskej obci Zuberec.

V piatok 8. novembra bude priestor na predstavenie iniciatívy Kresťan na vidieku, možnosť viac spoznať účastníkov a spíkrov a hovoriť o aktivitách, ktoré môžeme spoločne realizovať v roku 2020. Pre záujemcov bude zabezpečené ubytovanie po potvrdení registrácie.

<< PRIHLASOVANIE NA SEMINÁR >>

V sobotu 9. novembra na konferenčnej časti seminára vystúpia viacerí hostia, ktorí nám povedia svoj príbeh, ako žijú ekologicky, udržateľne a zároveň radostne.  

Veronika Stich - rodinná farmárka z Nemecka, ktorá sa venuje budovaniu Katolíckeho vidieckeho hnutia v Nemecku a v Európe. 

Peter Ďubek z organizácie Mother Flower, ktorá pomáha chrániť životné prostredie a bojuje proti konzumnému spôsobu života.

Igor a Andrea Abelovci z gazdovskej dedinky Abeland. Abeland nadväzuje na kultúrne a hodnotové tradície našich predkov, na spôsob ich hospodárenia a ďalej ich rozvíja alternatívnym spôsobom,  s ohľadom na nové spoločenské, environmentálne a ekonomické požiadavky našej doby.

Marián Glovaťák - rodinný farmár z Oravskej Polhory, ktorý buduje mliečnu rodinnú farmu na zelenej lúke s 20 dojnicami. Jeho cieľom nie je ekonomický rast, ale pokojný rodinný život.

Anton Kulkovský z iniciatívy Misia mladých, kde sa sústreďujú na sebestačnosť, teda schopnosť človeka vlastnými silami zlepšovať si nielen svoj život, ale aj život svojej rodiny a komunity.

Martin Kováč - odborník v oblasti na krajinotvorby, vody a klimatických zmien. 

Seminár Laudato Si v praxi - Ako žiť integrálnu ekológiu organizuje Fórum kresťanských inštutúcií v rámci iniciatívy Kresťan na vidieku. Počet miest na seminári je obmedzený. Prihlasovanie možné do stredy 6. novembra.

Laudato Si v praxi - Ako žiť integrálnu ekológiu?

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Akciu pridal/a: Tomas Kuzar, 3.11.2019 14:43

KomentárePracujem ... Pracujem ...