Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

Levočská púť 2022

03.07.2022 0:00-23:59 Nedeľa

Miesto konania: Levoča, Mariánska hora

Tradičná púť, ktorá sa koná pravidelne pri príležitosti júlového sviatku Navštívenia Panny Márie v Bazilike na Mariánskej hore v Levoči, bude bez obmedzení.

Potom, ako bola predvlani zrušená a minulý rok v obmedzenom režime, tentokrát bude s účasťou verejnosti. Prepojená bude s diecéznym stretnutím rodín, ktoré nadviaže na X. svetové stretnutie rodín v Ríme. Hlavným mottom púte bude myšlienka Rodinná láska: povolanie a cesta svätosti. Od 26. júna do 3. júla budú na mieste sláviť sväté omše s príhovormi tematicky zameranými na manželstvo a rodinu, informoval hovorca Spišskej diecézy a farár - dekan farnosti v Levoči Peter Majcher.

PROGRAM nájdete tu.

Počas vyvrcholenia Mariánskej púte (sobota – nedeľa) bude platiť zákaz vjazdu pre motorové vozidlá na Mariánsku horu. Tak ako po minulé roky, farnosť Levoča vydáva špeciálne VIP povolenia. Pútnici budú môcť prı́sť len pešo.


Levoča je najstarším pútnickým miestom východného Slovenska. Korene mariánskeho kultu siahajú až do XIII. storočia. Tento rok na mieste oslávia 100 rokov od konsekrácie Baziliky na Mariánskej hore Božím sluhom Mons. Jánom Vojtaššákom. V roku 1995 na Mariánsku horu zavítal aj sv. Ján Pavol II.


Každoročne príde na hlavný odpustovú púť, ktorý trvá týždeň, okolo polmilióna mariánskych pútnikov. Všetky aktuálne informácie o pútiach je možné nájsť na stránke farnostlevoca.sk. 


TK KBS informoval Peter Majcher

Zdroj: tkkbs.sk


Levočská púť  2022

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 26.5.2022 13:19

KomentárePracujem ... Pracujem ...