Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Mattia Vlad Morleo - Koncert “First at Light”

27.09.2022 19:00-20:10 Utorok

Miesto konania: Klarisky kostol, Bratislava, Klariská

Vstup voľný

Mattia Vlad Morleo (2000, Fasano, Apúlia, Taliansko) je skladateľ a klavirista pôsobiaci na medzinárodnej experimentálnej scéne modern classical. Vyštudoval hudbu na konzervatóriu Niccolu Piccinniho v Bari.

Známa je jeho hudba k filmu režiséra Alessandra Pivu “Santa Subito”, oceneného na Filmovom festivale v Ríme 2019, ktorý bol uvedený aj na televíznom kanáli Sky Arte a v Poslaneckej snemovni. Je autorom hudby k dokumentárnemu filmu “Drawing The Holocaust” režiséra Massima Vincenziho, odvysielaného v talianskej verejnoprávnej televízii RAI pri príležitosti tohtoročného Dňa pamiatky obetí holocaustu.

Morleove rafinované snové tóny sa spájajú s umelcami ako Ludovico Einaudi, Max Richter, Philip Glass a Nils Frahm, sú však odlišné vďaka jeho osobitnému štýlu.

Jeho vycibrená, melodická hudba s atmosférou nokturna združuje emócie s harmóniou tónov klavíra a elektronických nástrojov.

Jeho skladby dosiahli 5 miliónov prehratí na platforme Spotify a viac než 10 miliónov na všetkých hudobných platformách.

V rokoch 2015-2016 prišli prvé koncerty, nahrávky a ponuky na spoluprácu od RAI, Sky a Mediaset, či z filmového prostredia. Jeho skladby boli použité v reklamných spotoch. Venuje sa striedavo komponovaniu a koncertom. Na Slovensku vystúpi po prvýkrát.

Mattia Vlad Morleo - Koncert “First at Light”

Príloha: mattia-vlad-morleo-koncert-first-at-light.pdf (285,38 kB)

Akciu pridal/a: Marco Gerbi, 8.8.2022 09:01

KomentárePracujem ... Pracujem ...