Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Aletea Vianoce 2020

TV Lux Kniha

Svata ikona

Medzinárodná konferencia o prorokoch

13.12.2019 9:00 - 15.12.2019 14:30

Miesto konania: Badín, Kňazský seminár sv. Františka Xaverského

INTRABIBLICAL INTERPRETATION OF THE FORMER PROPHETS
Vnútrobiblická interpretácia skorších prorokov
13. - 15. december 2019 - Kňazský seminár sv. Františka Xaverského, Banská 28, Badín

Registrácia do 30. novembra 2019
Na medzinárodnej konferencii v Badíne pri Banskej Bystrici s hlavnými prednáškami vystúpia traja experti z Írska, Izraela a Talianska: Jeremy Corley (Maynooth), Peter Dubovský, SJ (Rím) a Emanuel Tov (Jeruzalem). Hlavným jazykom konferencie je angličtina, ale príspevky odznejú i v slovenčine, češtine a ďalších európskych jazykoch.

Konferencia sa bude zaoberať tradíciou spojenou s prorockými postavami z bloku Skorších prorokov (Joz – 2Kr) počas formovania sa starozákonných a tiež novozákonných spisov.

Cieľom konferencie je skúmať špecifické literárne charakteristiky, typologický vývoj a teologický význam uvedených prorockých postáv naprieč históriou v kánonických spisoch hebrejskej a celej kresťanskej Biblie, ktoré vznikali v závislosti od skorších prorokov. Podujatie je otvorené pre verejnosť, podmienkou je registrácia, vhodné aj pre študentov. Organizátori: redakcia časopisu Studia Biblica Slovaca v spolupráci s Katedrou biblických vied Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Medzinárodná konferencia sa uskutoční v priestoroch Kňazského seminára sv. Františka Xaverského v Badíne, kde je možnosť rezervovať si ubytovanie a stravovanie tak pre prednášajúcich ako aj poslucháčov konferencie. Registrácia na konferenciu je otvorená do 30. novembra 2019. Registrácia online prostredníctvom: www.biblica.sk Viac na: https://biblica.sk/registracia-otvorena-registration-open/
Medzinárodná konferencia o prorokoch

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 12.9.2019 11:53

KomentárePracujem ... Pracujem ...