Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Kana 2023

Pobyt

Mladí prenasledovaným #ČervenáStreda - Mariánska hora LE

25.11.2020 17:30-19:00 Streda

Miesto konania: Slovensko, Online

Pozývame Ťa na podujatie s názvom #ČervenáStreda 25. 11. 2020 - modlitbové stretnutie na Mariánskej hore v Levoči. V tento deň sa večer rozsvietia viaceré dominanty sveta i Slovenska na červeno, aby sme tak vyjadrili našu podporu a modlitbu ľuďom, ktorí sú prenasledovaní, alebo trpia pre svoju vieru. I keď vo svete pre vieru trpia viaceré náboženské skupiny, faktom stále ostáva, že 70 % nábožensky motivovaného násilia sa deje na kresťanoch.
Načerveno sa vysvieti aj Bazilika Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči a Katedrála sv. Martina na Spišskej Kapitule. Program ČERVENEJ STREDY v Bazilike na Mariánskej hore:
17.30: sv. omša celebruje o.Ľuboš Laškoty riaditeľ Komisie pre mládež v Spišskej diecéze
18.15: modlitby za prenasledovaných tím dobrovoľníkov z DCM Premeny Važec
19.00: záver Môžeš prísť OSOBNE, alebo online prenos môžeš sledovať na facebooku DCM Premeny CHCEME VYJADRIŤ SÚCIT A SOLIDARITU NAŠIM TRPIACIM BRATOM A SESTRÁM. „Kresťania sú prenasledovaní viac ako počas prvých storočí.“ (Pápež František 26. 12. 2016) Termín: 7. 11. - 30. 11. 2020 Vyvrcholenie: 25. 11. 2020 - Červená streda - online modlitba (viac info neskôr) Milí priatelia,
v mesiaci november si pripomíname bratov a sestry prenasledovaných na celom svete pre vieru v Krista. Každý deň sa to týka 300 miliónov kresťanov. Im je venovaný špeciálny deň, ktorý sa volá Červená streda (posledná novembrová streda = tohto roku 25. 11. 2020). Spoločenstvo Cirkvi tvoríme všetci pokrstení. Títo prenasledovaní sú naši bratia a sestry a potrebujú našu pomoc.
V spolupráci s organizáciou ACN Slovensko (Pomoc trpiacej Cirkvi) Vás pozývame do: + Každodennej modlitby ANJEL PÁNA o 12.00 hod, ktorú obetujeme za bratov a sestry, ktorí trpia pre vieru na celom svete. + #Nie je mi to jedno: Hovor o prenasledovaní kresťanov vo svojom okolí, zdieľaj príspevky ACN Slovensko, propaguj červenú stredu medzi priateľmi a pod. + 25.11.2020 - Červená streda: zapáľ sviečku vo svojom okne a pripoj sa k online modlitbe (viac info zašleme neskôr) + Mladí pomáhajú trpiacim: v termíne od 7. 11. až 30.11.2020 spoločne vyzbierať 500€ na účet ACN https://acn-slovensko.darujme.sk/mladez/ Pomôž aj Ty kresťanom v núdzi. Buduj bratské spoločenstvo Cirkvi tam kde si, cez konkrétne skutky milosrdenstva a modlitby. Zjednoťme sa v solidarite k našim bratom a sestrám.
Tento čas, ktorý je venovaný prenasledovaným kresťanom, budeme prinášať rôzne informácie a zaujímavosti k tejto téme, preto sleduj facebook Komisie pre mládež: https://www.facebook.com/komisia.sk/
a DCM Premeny: https://www.facebook.com/dcmPremeny Vďační za akúkoľvek spoluprácu
Tím Komisie pre mládež v Spišskej diecéze Važec *Modlitba za ochotu slúžiť* Pane Ježišu, ty si náš dobrý pastier, ty si položil svoj život za ľudstvo.
Osobne povolávaš každého z nás,
aby sme slúžili trpiacim a prenasledovaným kresťanom.
V ich životoch pokračuje tvoja krížová cesta za spásu celého sveta.
Je pre nás milosťou niesť kríž spolu s nimi. Daruj nám lásku, odvahu a ochotu obetovať sa, aby sme tak mohli zmierniť ich utrpenie a poskytnúť im útechu.
Naplň nás svojou milosrdnou láskou k druhým, aby sme tiež dokázali žehnať svojich nepriateľov a odpúšťať im.
Chceme byť radostným svedectvom tvojej prítomnosti vo svete, aby sme všetci boli jedno a našli plnosť života v tebe. Amen viac info

Mladí prenasledovaným #ČervenáStreda - Mariánska hora LE

Organizátor: Komisia pre mládež v Spišskej diecéze, 044/ 528 08 21, 0905 632 612, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 23.11.2020 16:57

KomentárePracujem ... Pracujem ...