Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Noe

Muzikál Povolanie pápež - záznam z predstavenia na YouTube DAB

17.05.2020 18:30 - 18.05.2020 18:30

Miesto konania: Slovensko, Online

V pondelok 18. mája 2020 oslávime významné výročie kresťanského sveta. Na tento deň pripadá 100. výročie od narodenia pápeža Jána Pavla II.
Pontifikát pápeža Jána Pavla II., vlastným menom Karola Wojtyłu, bol plný prevratných rozhodnutí a významných udalostí, ktoré trvalo zmenili nielen pápežstvo, ale tiež beh dejín v Európe a na celom svete.

My si jeho osobnosť a významné výročie pripomenieme mimoriadnym uvedením záznamu pôvodného slovenského muzikálu Povolanie pápež, ktorý približuje život a dielo Jána Pavla II., jeho pôsobenie, vplyv, duchovný a humanistický odkaz. Od prvého uvedenia (v roku 2016) tento muzikál v nitrianskom divadle videlo približne 60 tisíc divákov a vstupenky naň bývajú vypredané aj niekoľko týždňov vopred.

Záznam z predstavenia sprístupníme v predvečer výročia jeho narodenia, v nedeľu 17. mája od 18.30 h.
Sledujte náš YouTube kanál: https://www.youtube.com/channel/UCHj15ekiQuxxeg-Ui3qFhPg?view_as=subscriber

Môžete sa tešiť na veľkolepú scénickú fresku s najvýznamnejšími okamihmi života Jána Pavla II., kompletný herecký súbor nitrianskeho divadla (s Jánom Gallovičom ako Jánom Pavlom II.) obohatený o množstvo tanečníkov a externistov, jedinečnú hudbu Gaba Dušíka, polyfónne libreto a metaforicky nasýtené texty piesní Daniela Heviera, strhujúce choreografie Jarosława Stanieka, monumentálnu scénu Damiana Styrnu, bohatú kostýmovú výpravu Doroty Cigánkovej a pôsobivú réžiu Jerzyho Jana Polońského.

Túto inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Muzikál Povolanie pápež - záznam z predstavenia na YouTube DAB

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 17.5.2020 09:16

KomentárePracujem ... Pracujem ...