Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Nebo na zemi 2024

Nádej v čase korony

16.12.2020 18:00-20:00 Streda

Miesto konania: Slovensko, Slovensko, Online

"Nech tak svieti vaše svetlo pred ľuďmi, aby videli vaše dobré skutky a oslavovali vášho Otca, ktorý je na nebesiach." (Mt 5,16) Srdečne pozývame na online podujatie, ktorého cieľom je nechať zaznieť hlas kresťanov v čase korony, aby sme sa navzájom povzbudili v nádeji. V prvej vlne pandémie sa zdvihla veľká vlna solidarity - ľudia robili nákupy pre svojich starších susedov, šili si rúška, všade bol hešteg #somdoma.
S príchodom druhej vlny je vo verejnom priestore viditeľnejšia "zlá nálada” - strach zo straty príjmu, neistota spojená so stále sa meniacimi opatreniami, nedôvera v inštitúcie a odborníkov, nejasná vízia konca pandémie, obmedzené bohoslužby, protesty… Cirkev/kresťania sú povolaní byť svedkami nádeje aj v ťažkých časoch pandémie. Napriek "zlej nálade” v spoločnosti pribúda množstvo malých (často lokálnych) iniciatív, ktoré rozsvecujú svetlo.
Naším zámerom je dať im zaznieť, aby nestáli “pod mericou”, ale dať ich na svietnik. Nie pre svetskú slávu, ale aby inšpirovali. Chceme sa rozprávať o a s aktérmi malých aj veľkých iniciatív nádeje v tomto čase, aby sme inšpirovali iných, aby ich projekty zopakovali. Aby sme v spoločnom dialógu lepšie pomenovali súčasné výzvy a našli na ne kreatívne odpovede. Našimi hosťami budú: Mons. PETER RUSNÁK - bratislavský eparcha Mons. JOZEF HAĽKO - bratislavský pomocný biskup KATKA HULMANOVÁ - Fórum kresťanských inštitúcií LUCIA MOLNÁROVÁ - eRko Podujatie bude moderovať MAROŠ ČAUČÍK VIAC INFORMÁCIÍ ČOSKORO!

Nádej v čase korony

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 12.12.2020 13:03

KomentárePracujem ... Pracujem ...