Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

OBČIANSKA ANGAŽOVANOSŤ – SLUŽBA KRESŤANOV V CIRKVI A VO SVETE

01.06.2022 19:00-21:00 Streda

Miesto konania: online, Slovensko, Online

Fórum kresťanských inštitúcií v rámci svojej iniciatívy Kresťan na vidieku organizuje v stredu 1.júna od 19:00 do 21:00 diskusné online podujatie s názvom "Občianska angažovanosť – služba kresťanov na vidieku v Cirkvi a vo svete 

 

Hostia – rečníci na 8. večere: 

vladyka Peter Rusnák - bratislavský a prešovský eparcha,

Filip Vagač – splnomocnenec vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti 

Andrea Mewald – odborníčka na občiansku spoločnosť z Nemecka

 

V súvislosti s mnohými aktuálnymi výzvami si aj Cirkev kladie otázky: Ako udržiavať Cirkev na vidieku živou? Ako môžeme mať ako kresťania spoluúčasť na formovaní vidieka? Ako preberať zodpovednosť a ako sa aktívne zapájať do cirkvi a spoločnosti na našich dedinách? 

Skúsenosti ukazujú, že udržateľné formovanie vidieka nie je možné bez aktívneho občianstva v zmysle subsidiarity. A preto aj pre štát vyvstáva otázka: Ako podporiť aktivitu občanov, aby sa viac podieľali na formovaní životného priestoru na vidieku?

Ak sa chcete viac dozvedieť a najmä sa nechať inšpirovať, ako byť aktívnym vo svojom prostredí, nenechajte si ujsť túto príležitosť počuť pohľady zo strany Cirkvi, štátu i zo zahraničia. 

Samotný dialóg bude prebiehať na platforme ZOOM. Ostatní sledovatelia budú môcť dialóg sledovať cez Youtube, pričom budú mať možnosť cez čet klásť aj otázky. Celú diskusiu povedie moderátor.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť tu a pred podujatím dostanú na svoj mail link na sledovanie

Viac informácií TU

Toto podujatie je záverečné zo série 8 online podujatí, ktoré analyzovali rôzne oblasti života na vidieku. Postupne sme prediskutovali hospodárstvo, poľnohospodárstvo, infraštruktúru, vzdelávanie, sociálnu problematiku, pôsobenie Cirkvi a na záver sa budeme venovať občianskej angažovanosti. Tá je najdôležitejšia pre atmosféru a dalo by sa povedať „mikroklímu“ danej lokálnej oblasti. 

OBČIANSKA ANGAŽOVANOSŤ – SLUŽBA KRESŤANOV V CIRKVI A VO SVETE

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 31.5.2022 14:17

KomentárePracujem ... Pracujem ...