Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svaty Rochus

Svaty Morus

Odpustenie, cesta k slobode

14.10.2019 19:00-20:30 Pondelok

Miesto konania: Family Garden, Bratislava, Family Garden

Pozývame vás na ďalšiu z prednášok Family Garden, ktorá sa uskutoční 14.10.2019 o 19:00 hod. v sále pod kostolom na Miletičovej 7 - Saleziáni don Bosca. Hosťom bude psychologička Mgr. Lucia Drábiková, PhD.

Vydatá, matka troch detí, je riaditeľkou Centra pomoci pre rodinu v Piešťanoch. Vyštudovala psychológiu v Bratislave, absolvovala doktorandské štúdium v Sociálnej a pracovnej psychológii a dizertačnú prácu na tému Odpustenie obhájila na Trnavskej univerzite. Má široké skúsenosti z práce v sociálnej oblasti, médiách a vzdelávaní. Dlhodobo sa venuje poradenstvu, o manželských a rodinných témach publikuje na rôznych fórach. Pôsobí ako poslankyňa Trnavského samosprávneho kraja, kde sa venuje témam práce s mládežou, zdravotníctva, podpory rodín a regionálneho rozvoja.

"Minulosť zmeniť nedokážeme, ale môžeme zmeniť uhol pohľadu a postoj. Odpustenie dokáže premeniť a uzdraviť naše spomienky a poskytnúť nám slobodu a kapacitu pre ďalší rozvoj a rast. K odpusteniu nás môže motivovať viera, láska alebo aj fakty, ktoré hovoria o jeho prínose pre naše zdravie. Dôležité je odpustiť aj sebe. Pocity viny podobne ako zatrpknutosť dokážu človeka úplne ochromiť. Odpustiť sebe napomáha sebaprijatiu, má vplyv na duševné zdravie. Človek musí prijať vlastnú zodpovednosť, odhodiť výhovorky a nájsť odvahu pozrieť sa do tváre vlastným zlyhaniam. Odpustenie pomáha, kým zatrpknutosť otravuje a ničí radosť zo života, spája nás stále s ľuďmi, ktorí nám ublížili. Odpustenie pomáha tým druhým, ale najmä nám samým. Prináša nám slobodu. Napríklad aj pozrieť sa do očí alebo podať ruku na cintoríne tomu, s kým sa už roky nerozprávam. Rozhodnúť sa odpustiť nie je jednoduché. Ešte ťažšie je vytrvať v odpúšťaní, pretože mnohé krivdy sa nám v spomienkach často vracajú.
Odpustenie nie je vôbec jednoduché, ale určite stoji za to, lebo
prináša skutočnú zmenu do života a umožňuje nám prežívať ho plnšie a v radosti..."

Odpustenie, cesta k slobode

Organizátor: Family Garden, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 8.10.2019 20:25

KomentárePracujem ... Pracujem ...