Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

Oprav môj dom! – Patrí súčasné umenie do liturgického priestoru?

12.06.2023 19:00-21:00 Pondelok

Miesto konania: Pastoračné centrum pri kostole Panny Márie Kráľovnej rodiny, Bratislava, Teplická

Oprav môj dom! 
Na sakrálnych stavbách možno vystopovať vzťah kresťanov k okolitej spoločnosti, ale aj voči sebe navzájom. Možnosti, problémy, vízie – kostol v 21. storočí.   

Prof. Ladislav Čarný, akad. mal a prof. Ing. arch. Jozef Hlinický, PhD. nadväzujú na predošlú tému diskusného stretnutia. Ako oni zadefinujú výtvarné možnosti ale aj slabé stránky súčasného sakrálneho priestoru? Prídite s nami diskutovať a spoločne nachádzať možnú cestu. Ide predovšetkým o spoločné diskusné stretnutia, ktorým predchádzajú krátke prednášky.

Tieto podujatia sú voľným pokračovaním synody a príspevkom k rozvoju dialógu medzi Cirkvou a svetom umenia, nadväzujú na syntézu skupiny Umenie a Cirkev: https://www.teplicka.org/synteza-umeleckej-skupiny/


Zvukový záznam z predošlých stretnutí: Spotify podcast Farnosť Teplicka Bratislava: https://open.spotify.com/show/37Ax1IEdQbg626pwI6m362 


Informácie o ďalších plánovaných akciách z cyklu Patrí súčasné umenie do liturgického priestoru? nájdete tu: teplicka.org/synoda-u-nas/ Tu si tiež môžete stiahnuť poster pre tlač.

Oprav môj dom! – Patrí súčasné umenie do liturgického priestoru?

Príloha: oprav-moj-dom-pokracovanie-synodalnych-diskusii-z-cyklu-patri-sucasne-umenie-do-liturgickeho-priestoru.pdf (795,35 kB)

Akciu pridal/a: Michal Halenar, 29.5.2023 16:45

KomentárePracujem ... Pracujem ...