Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Nebo na zemi 2024

Po stopách Jána Pavla II. - púť pre slobodných

14.09.2023 7:00 - 17.09.2023 19:30

Miesto konania: Poľsko, Krakov

Milí priatelia,

pozývame vás na púť slobodných Po stopách Jána Pavla II. V termíne 14. – 17. 9. 2023 navštívime Wadovice - Zebrzydovská Kalvária – Krakov, miesta, ktoré úzko spojené so životom a prvého slovanského pápeža.

Ubytovanie: Hotel CKS Krakov*** 1,2 posteľové izby štúdio, príplatok 10,€os/noc jednoposteľovú izbu.

Strava: budeme sa stravovať priamo v lokálnych reštauráciách miest, ktoré navštívime (dopredu starostlivo vybraných, s ohľadom aj na vaše alergie). Poľská gastronómia je úžasné pestrá, kráľovná Bona Sforza doniesla z rodného Bari taliansku kuchyňu. Jej rozmanitosť je ovplyvnená aj židovskou, francúzskou, tureckou a škandinávskou kuchyňou. Preto ju ochutnáme na Zebrzydowskej Kalvárii, Lagievnikoch aj centre Krakova.

Program :

1. deň: Ráno odchod z Bratislavy o 7. hod., cez Žilinu (nástup pre pútnikov zo stredného a východného Slovenska) do Wadovíc, kde navštívime rodný dom sv. Jána Pavla II.  Prejdeme od rodného domu trasou „Po stopách sv. J. Pavla II.“. Zastavíme sa na Zebrydovskej Kalvárii -„Poľský Jeruzalem“ - prehliadka omilosteného miesta. Po nej prejazd do Krakova, ubytovanie a nocľah.

2. deň: Navštívime srdce kultu Božieho Milosrdenstva v Lagievnikoch a Sanktuárium sv. Jana Pavla II. a „Centrum sv. Jana Pavla II.“ Presun do centra Krakova.

3. deň: Navštívime srdce Krakova - katedrálu na Waveli a hrad. Prejdeme slávnou Kráľovskou cestou a Univerzitnou trasou. Večerný Krakov. 

4. deň: Prejdeme pútnickým Krakovom, po stopách sv. Ladislava, sv. Kazimíra, sv. Jacka Odrovonža a ostatných krakovských svätých.

Cena: 285,- €  (je možné zaplatiť aj v 2 splátkach).         


Po stopách Jána Pavla II. - púť pre slobodných

Akciu pridal/a: , 31.8.2023 10:28

KomentárePracujem ... Pracujem ...