Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

Prejavy Najsvätejšej Trojice v reálnom svete - Profesor a fyzik Július Krempaský

18.09.2014 17:00-18:30 Štvrtok

Miesto konania: Žilina, Diecézne centrum - Centrum dialógu a kultúry

Inštitút Communio a Ústredie slovenskej kresťanskej inteligencie pozývajú na prednášku univ. prof. RNDr. Júliusa Krempaského, PhD. na tému „Prejavy Najsvätejšej Trojice v reálnom svete". Prednáška sa uskutoční vo štvrtok 18. septembra 2014 o 17:00 h v priestoroch Diecézneho centra na ulici Jána Kalinčiaka 1 v Žiline.

Profesor fyziky Július Krempaský ovplyvnil budovanie a formovanie vedy a nepriamo aj elektrotechnického priemyslu na Slovensku. Je spoluautorom šiestich patentov, neúnavným propagátorom vedy a jej uplatnenia v praxi. V roku 1980 sa stal členom korešpondentom Slovenskej akadémie vied a o tri roky neskôr členom korešpondentom Československej akadémie vied.

Počas totality musel pre svoju „ideologickú závadnosť" z Univerzity Komenského odísť. Uplatnenie našiel na Vysokej škole technickej, avšak ani tam to nemal pre svoju vieru ľahké. Profesor Krempaský vydal okrem odborných publikácií aj publikácie venované vzťahu viery a fyziky, teórii evolúcie a po celom Slovensku pripravuje pre verejnosť prednášky zo spomínaných tém.

Prejavy Najsvätejšej Trojice v reálnom svete - Profesor a fyzik Július Krempaský

Príloha: prejavy-najsvatejsej-trojice-v-realnom-svete-profesor-a-fyzik-julius-krempasky.pdf (482,61 kB)

Akciu pridal/a: Institut Communio, 5.9.2014 12:33

KomentárePracujem ... Pracujem ...