Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Púť k svätej Gianne

29.04.2023 17:15-22:00 Sobota

Miesto konania: Rajecké Teplice, Kostol Božského Srdca Ježišovho

Farský úrad v Rajeckých Tepliciach spolu s Áno pre život n.o. a hnutím Modlitby matiek pozývajú na Púť k sv. Gianne. Uskutoční sa v sobotu 29. apríla 2023 v Kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach.

Program sa začne modlitbou svätého ruženca. Svätú omšu bude celebrovať žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Po jej skončení bude udelenie osobitného požehnania ženám pre čas tehotenstva a štastný pôrod a môcť uctiť si relikviu sv. Gianny. Program ukončia na adorácii pred Oltárnou sviatosťou.

Talianska lekárka Gianna B. Molla bola v roku 2004 vyhlásená za svätú. Svoj život obetovala z lásky k svojmu nenarodenému dieťaťu. Je príkladom dnešnej doby vo svojej zbožnosti, v poslaní manželky, matky, lekárky i aktívnej členky katolíckej cirkvi. Na Slovensku ju poznáme ako patrónku a ochrankyňu života a rodiny.
V roku 2005 bola v kostole Božského Srdca Ježišovho v Rajeckých Tepliciach posvätená kaplnka, v ktorej sa nachádzajú jej relikvie. Od roku 2006, pri príležitosti ukončenia jej pozemského života, sa tu konajú púte. V roku 2011 po prvý krát na Slovensko zavítala jej dcéra Gianna Emanuela, ktorej svätá matka darovala život.

Sv. Gianna B. Mollová je patrónkou domova pre osamelé tehotné ženy a matky s deťmi v núdzi, ktorý prevádzkuje organizácia Áno pre život od roku 1998.

Zdroj: tkkbs.sk


Púť k svätej Gianne

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 21.4.2023 20:16

KomentárePracujem ... Pracujem ...