Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

"Púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II."

18.05.2024 12:00-16:00 Sobota

Miesto konania: Šaštín - Stráže, Bazilika Sedembolestnej

V sobotu 18.mája 2024 na deň narodenín sv. Jána Pavla II. v čase od 12.00 do 16.00 hod. sa v Šaštíne uskutoční "Púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II."


Podujatie pripravuje Farnosť Horné Orešany a "Inštitút sv. Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu v Trnave " pri príležitosti 20. výročia svojho vzniku, pretože inšpirátorom jeho založenia bol práve Ján Pavol II.

On priniesol do Cirkvi novátorskú myšlienku inštitútov rodiny, aby ich prostredníctvom zachraňoval ohrozenú kresťanskú rodinu. V mariánskej bazilike v Šaštíne sa chceme poďakovať Pánu Bohu a Matke Božej za dar veľkého "pápeža rodiny" pri sv. omši o 12.00 hod.

 

Celebrovať ju bude farár v Horných Orešanoch a riaditeľ spomínaného inštitútu Mons. prof. Stanislav Vojtko, ako aj kňazi zo spoločenstva sv. Jána Pavla II.

 

Program bude pokračovať o 14.00 hod. v divadelnej sále pri bazilike, kde si pripomenieme študijné aj pastoračné dielo jubilujúceho "Inštitútu sv. Jána Pavla II. pre manželstvo a rodinu" a načrtneme ďalšie vízie - čo môže každý z nás robiť pre rozkvet kresťanských rodín.

 

V tom istom čase na ihrisku pri bazilike bude prebiehať zábavno-náučný program pre deti s animátormi.


Srdečne pozývame manželov; rodiny s deťmi; snúbencov; mládež zadanú aj single; seniorov... všetkých, ktorým záleží na šťastnom živote kresťanských rodín...

"Púť rodín a ctiteľov sv. Jána Pavla II."

Príloha: put-rodin-a-ctitelov-sv-jana-pavla-ii.pdf (1,71 MB)

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 9.5.2024 09:35

KomentárePracujem ... Pracujem ...