Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

BGS 2022

Pobyt

Biblia a financie

Púť zaľúbených 2020

14.02.2020 15:30 - 16.02.2020 12:00

Miesto konania: Šaštín - Stráže, Bazilika Sedembolestnej, Šaštín - Stráže, Kláštorné námestie 1295, 908 41 Šaštín - Stráže-Šaštín

Do pútnického miesta v Šaštíne každoročne vo februári putuje viac ako tristo zaľúbených mladých ľudí zo všetkých kútov Slovenska, ale i zahraničia.

Púť zaľúbených je určená pre tých, ktorí spolu chodia, sú zasnúbení alebo manželia.

Púť trvá tri dni a každý jeden z nich má bohatý program, ktorý je posilou do spoločného kráčania našich zaľúbených. Je určená pre mladých ľudí, aby načerpali silu a chuť rozvíjať ich vzájomnú lásku vo vzťahu s perspektívou smerovania do manželstva, pozvali Ježiša do svojho vzťahu, dali mu prvé miesto a prostredníctvom jeho Matky Sedembolestnej Panny Márie si vyprosili mnoho milostí pre svoj vzťah, práve na tomto pútnickom mieste.

V centre každého dňa je sv. omša a počas jednej zo sv. omší si mladí (chlapec dievčaťu a dievča chlapcovi) vyjadria predsavzatie žiť čistý vzťah a manželia si obnovia svoj manželský sľub.

V programe nechýbajú svedectvá životných skúseností; obohacujúce a zaujímavé prednášky, na základe ktorých nasleduje práca v malých skupinkách s manželskými pármi; koncerty veriacich mladých ľudí rozdávajúcich radosť a nádej cez hudbu; divadlo a besedy so vzácnymi ľuďmi. Počas púte majú mladí možnosť pristúpiť ku sviatosti zmierenia, využiť službu ucha, stíšiť sa pri adorácii a zapojiť sa do posvätného ruženca.

Ďalšie info, program a registráciu nájdete na: https://www.zalubeni.sk/


Púť zaľúbených 2020

Organizátor: Domka - Združenie saleziánskej mládeže, 02/502 31 304, www

Akciu pridal/a: Mária Hušková, 24.1.2020 22:58

KomentárePracujem ... Pracujem ...