Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Kana 2023

Pobyt

Remo Anzovino - koncert

28.07.2020 19:00-20:15 Utorok

Miesto konania: Klarisky kostol, Bratislava, Klariská

Remo Anzovino, narodený v Pordenone (Taliansko) v roku 1976, je jedným z najinovatívnejších a najoriginálnejších klaviristov a skladateľov pohybujúcich na talianskej inštrumentálnej scéne. Hudobná kritika ho označila za muzikanta, ktorý dokáže preniesť emócie a evokovať mágiu skladieb Nina Rotu a Ennia Morriconeho.

V roku 2016 ho televízia RAI a výbor pre udeľovanie najprestížnejšej literárnej ceny Premio Strega poverili zložením hudby pre jej 70. ročník.

Po úspechu posledného albumu Nocturne (nahrávanom medzi Tokyom, Londýnom, Parížom a New Yorkom a vydanom v Sony Classical) prišlo ocenenie Strieborná Stuha 2019 za pôvodnú hudbu k filmom Hitler versus Picasso and the Others, Van Gogh of Wheat Fields and Clouded Skies, Water Lilies Monet, The Magic of Water and Light.

Jeho hudba znela aj v reklamných kampaniach známych spoločnosti, ako sú Alitalia, New Holland a Electrolux.

Stal sa známym aj vďaka výberu nezvyčajných a sugestívnych miest, kde sa konali jeho koncerty. Hral na archeologických náleziskách, v múzeách, obrazárňach, prírodných parkoch a vo väznici Milánskej opery na podujatí, ktoré bolo súčasťou festivalu Piano City Milano.

Prostredníctvom hudobných a filmových projektov na ktorých sa zúčastnil ako skladateľ spojil svoje meno so známymi osobnosťami histórie, umenia, literatúry a športu, ako boli Frida Kahlo, Vincent Van Gogh, Claue Monet, Paul Gauguin, Muhammed Ali, Pier Paolo Pasolini, Buster Keaton, Galileo Galilei, Tina Modotti.

Počas svojej kariéry spolupracoval s London Session Orchestra, l’Orchestra D’Archi Italiana, Vardanom Grigoryanom, Masatsugim Shinozakim, Nadiou Ratsimandresy, Giulianom Sangiorgim, Ginom Paolim, Olivierom Toscanim, Enzom Gragnaniellom, Tonym Espositom, Enzom Pietropaolim, Taketom Goharom, Bebom Ferrom, Gabrielem Mirabassim, Marcom Goldinom, Nexo Digital a ďalšími.

Koncert je súčasťou talianskeho festivalu na Slovensku Dolce Vitaj, pod záštitou primátora Hlavného mesta SR Bratislavy, Matúša Valla.

Remo Anzovino v rámci svojho svetového turné prichádza po prvýkrát na Slovensko.

Vstup voľný až do vyčerpania kapacity sály.

Remo Anzovino - koncert

Akciu pridal/a: Marco Gerbi, 19.7.2020 09:57

KomentárePracujem ... Pracujem ...