Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Kana 2023

Pobyt

S kým ísť do manželstva? Ako vzájomne pracovať na vzťahu?

18.08.2023 19:00 - 20.08.2023 16:00

Miesto konania: Dubová (okres Pezinok), Podhorská 18

Dubová (pri Modre) – od 18.8. do 20.8.2023.

Formačné stretnutie mladých slobodných mužov a žien

smerujúcich do manželstva.

„Európa, buď bude kresťanská, ale nebude vôbec!“ Toto nám povedal pápež svätý Ján Pavol II. Pozývame slobodných mužov aj ženy na víkendovú duchovnú obnovu spojenú s manuálnou prácou v duchu hesla patróna Európy svätého Benedikta – Modli sa a pracuj! Povieme si, podľa akých kritérií si vyberať životného partnera. Ďalej si prejdeme etapy spoznávania sa smerom do manželstva a to najprv viac z negatív a potom viac z pozitív. Ako prežiť snúbenecké obdobie. Ako vzájomne pracovať na vzťahu. Obnovu vedie kňaz Rastislav Zelenay.

Začíname na fare v Dubovej už v piatok 18.8. večerou o 19:00 a potom si pozrieme film podľa spoločného dohovoru. Navrhujeme film o láske proroka Ozeáša k manželke. Alebo si prejdeme príbeh o Tobiášovi...

V sobotu 19.8. začíname krátkou rozjímavou modlitbou a raňajkami o 8:30. Potom bude formačná úvaha so zdieľaním. Po nej by sme niečo porobili. Potom bude obed. Po obede bude ďalšia úvaha a po nej opäť by sme pracovali jednoduchšie práce na zveľadení kaplnky Boha Otca alebo aj jej okolia.

 

Dôležité je, aby sa mladí spoznávali pri práci. Večer bude ruženec, sv. omša a večera. Po večeri bude veselý program spojený so spevom a so spoločným zoznamovaním.

V nedeľu 20.8. bude o 8:30 rozjímavá modlitba a po nej raňajky. Po raňajkách ďalšia úvaha. Potom obed a po ňom kratšia túra v okolitej prírode.

Tieto víkendovky sú vhodné pre mladých, ktorí si chcú založiť pravú kresťanskú viacpočetnú rodinu. Je to vhodné pre tých, čo radi pomáhajú s manuálnymi prácami. Stretnutie nie je vhodné pre mladých, ktorí sa vyhýbajú manuálnej práci a v budúcnosti sa chcú viac realizovať v kariére a tak by nevedeli dať rodinu a výchovu detí na prvé miesto. Nejedná sa o ďalší duchovný wellness, ale o praktickú prípravu do manželstva a rodiny. Stretnutie je zadarmo. Jedná sa len o dobrovoľný príspevok na stravu. Odporúčame si priniesť zápisník, papuče a spacák, ak máte. Ubytovanie je v našich priestoroch a je zadarno.

Prihlásiť sa môžete na t.č. 0908856059 alebo na email: rastozelenay@gmail.com

S kým ísť do manželstva?  Ako vzájomne pracovať na vzťahu?

Akciu pridal/a: Rastislav Zelenay, 1.8.2023 22:02

KomentárePracujem ... Pracujem ...