Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Noe

Svätá omša na pamiatku prenášania kníh z Poľska na Slovensko

29.08.2020 12:00-13:00 Sobota

Miesto konania: kopec Lúčna v Roháčoch v Západných Tatrách /Grzesz/,, Zuberec, parkovanie áut a štart pri chate Zverovka

Sv. omša na pamiatku prenášania kníh z Poľska na Slovensko sa koná každoročne v poslednú augustovú sobotu - tento rok 29. augusta 2020 o 12.00 Kde: kopec Lúčna v Roháčoch v Západných Tatrách  Praktické informácie:  Autá je možné zaparkovať pri chate Zverovka , asi 8,5 km za Zubercom.
Výstup na Lúčnu trvá 2 - 3 hodiny. Zo Zverovky sa ide žltou značkou hore Látanou dolinou. Látaná dolina je paralelná s Roháčskou dolinou. Cesta má asfaltový povrch a vedie pozdĺž potoka. Na konci doliny  (asi po 50 minútach chôdze) pri Zadnej Látanej odbočíme na zelenú značku, ktorá nás zavedie strmšie po chodníku na Lúčnu. Prevýšenie je asi 600 m.

V Cirkvi sa v čase totality rozvinula plodná spolupatričnosť a spolupráca, účasť v Poľsku na pútiach, duchovných cvičeniach - Oázach, rehoľná formácia, štúdiá teológie, tlač a transport literatúry, solidarita, vzájomná pomoc, výmena duch. hodnôt.


Svätá omša na pamiatku prenášania kníh z Poľska na Slovensko

Akciu pridal/a: Katarina Hulmanova, 24.8.2020 13:54

KomentárePracujem ... Pracujem ...