Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

BGS 2022

Pobyt

Biblia a financie

Svetový deň misijného diela detí

06.01.2020 0:00-23:59 Pondelok

Miesto konania: Slovensko, celé

Malí misionári sú pozvaní, aby šírili solidaritu a evanjelium medzi svojimi rovesníkmi. Cirkev vo viacerých krajinách sveta pri tejto príležitosti robí zbierku, aby tak finančne podporila rôzne dobročinné projekty po celom svete.

„Misia je úlohou všetkých veriacich, nie iba niektorých. Je úlohou aj detí! V Pápežských misijných dielach malé gestá detí vychovávajú k misii,“ vysvetľuje riaditeľ Pápežských misijných diel pre Taliansko o. Michele Autuoro, citujúc slová pápeža Františka, ktoré adresoval misionárom z talianskych diecéz pri minuloročnom stretnutí s nimi.

Cieľ Svetového dňa misijného diela detí je teda okrem materiálnej pomoci aj výchovný, vysvetľuje otec Autuoro: „Tento svetový deň, ale aj všetky ostatné aktivity, ktoré sa dejú počas roka, majú za úlohu vychovávať deti a mladých v ich misionárskej identite. Samotné deti sú tiež vychovávateľmi dospelých, aby otvorili okná svetu: to je naša identita kresťanov.“

Svetový deň misijného diela má pôvod v polovici 19. stor., keď sa istý francúzsky biskup rozhodol v spolupráci s ďalšou dobrodinkou založiť misijné dielo. Podnetom k tomu mu boli početné listy misionárov z Číny, ktoré prinášali informácie o hrozných podmienkach tamojších detí.
Svetový deň misijného diela detí

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 2.1.2020 15:06

KomentárePracujem ... Pracujem ...