Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Svetový deň modlitieb žien

01.03.2024 17:00-19:00 Piatok

Miesto konania: evanjelický kostol, Bratislava, Dúbravka

Ženy z Palestíny vyzývajú: Prosím Vás, znášajte sa navzájom v láske!

V prvý marcový piatok, ktorý v tomto roku pripadá na 1. marca, sa slávi Svetový deň modlitieb, ktorý vznikol roku 1887 z iniciatívy amerických žien. V priebehu rokov vzniklo z neho globálne ekumenické hnutie. Vo viac ako 180 krajinách a oblastiach sa stretávajú ženy z rozličných cirkví, s rôznymi tradíciami a pozadím, aby spojili svoj hlas v modlitbe.

U nás pozývame na modlitbu v piatok 1. marca o 17. hodine v Evanjelickom kostole bratislavskej Dúbravke

Nie je to prvýkrát, čo téma a krajina vybratá a poverená prípravou bohoslužby na určený rok, 5 rokov vopred na celosvetovom stretnutí predstaviteliek národných výborov Svetového dňa modlitieb, sa ukázala ako absolútne aktuálna a bytostne dôležitá. Platí to aj pre rok 2024, keď 1.3.2024 pomyselná modlitbová reťaz obopne celú zem. Bohoslužbu pripravili ženy kresťanky z Palestíny na tému: „Prosím vás – znášajte sa navzájom v láske“ (Ef. 4:1-3).

Týmto jedným dňom ale modlitbový zápas nekončí. Modlime sa za bratov a sestry v Palestíne a Izraeli počas celého roka, prosme za spravodlivosť, dôstojný život v trvalom mieri, bez násilia, ubližovania a pomsty. Žime so všetkou pokorou, miernosťou, trpezlivosťou a znášajme sa navzájom v láske, tak ako je to hodné povolania, ktorým sme boli povolaní, ako nás vyzýva apoštol Pavol.

Obraciame sa k všetkým ľuďom dobrej vôle, aby verili v Božie zasľúbenie, že On zmení náš údel, keď budeme k Nemu volať, hľadať Ho celým srdcom a modliť sa. Dá nám budúcnosť a nádej podľa zámerov, ktoré má s nami. Sú to zámery pokoja, a nie nešťastia, dobra, a nie zlého, smerujúce k blahu.

K sláveniu SDM je všetko pripravené. Potrebné informácie a materiály nájdete na našich stránkach:

Palestina materialy,www.facebook.com/sdmslovensko a číslo účtu je: SK 250900 0000 0000 1148 5517 Pridajte sa aj v tento mimoriadne ťažký rok k ekumenickému, globálnemu hnutiu, aby sme sa spojení vo viere a láske mohli modliť za Svätú zem a celý svet.

Za Výbor SDM na Slovensku A. Kerekrétiová


Svetový deň modlitieb žien

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 28.2.2024 16:11

KomentárePracujem ... Pracujem ...