Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Kana 2023

Pobyt

Svitá na lepšie časy? - UTOROK

01.12.2020 18:00-20:00 Utorok

Miesto konania: Slovensko, Online

Ako sa dá žiť INAK?
S Bohom, s prírodou, s radosťou, bez záplav, s Rómami i so sebou samými,
na vidieku či v meste. Proste INAK.

Hostia v utorok:
LADISLAV ŽIDEK - PRÍĎTE, U NÁS JE BEZPEČNE. BIOKLIMATICKÝ PARK DRIENOVÁ
Oceňovaný biológ, ktorý šesť rokov buduje blízko Rajca ekologickú komunitnú farmu, kde spolu s dobrovoľníkmi gazdujú a tradičným spôsobom pestujú plodiny. Je presvedčený, že @Bioklimatický park Drienová je ideálnym miestom, ako prežiť pandémiu koronavírusu v zdraví. Okrem iných projektov vybudoval aj Perníkovú chalúpku Infocentrum BIOKLIMA v Rajci, v ktorej predávajú vlastné perníky a v čase korony distribuujú rúška zraniteľným skupinám. Viac informácií https://bioklimapark.com/ a tiež https://bit.ly/3kH5f54. o.

PETER GOMBITA - AKO ROZKVITOL SOCIÁLNY PODNIK V OÁZE
Rímskokatolícky kňaz, riaditeľ útulku pre ľudí bez domova Oáza - nádej pre nový život pri Košiciach. Je známy svojím optimistickým prístupom k životu, láskou k chudobným, k prírode i k všetkým živým tvorom a tiež behaním maratónov za chudobných do Ríma a do Lúrd. Nedávno sa mu podarilo rozbehnúť sociálny podnik, ktorý zamestnáva ľudí bez domova. Viac sa dočitate tu: https://bit.ly/3kGjEyy

Cieľom konferencie je rozprúdiť spoločenskú diskusiu o konkrétnych riešeniach lepšieho života na vidieku, informovať slovenskú verejnosť o vidieckych, kresťanských i sociálnych iniciatívach, ktoré prispievajú k rozvoju slovenskej spoločnosti, aktivizovať slovenských vidiečanov, farmárov i tých, čo žijú v meste, prepojiť ich a poskytnúť know-how, ako sa dá žiť INAK.

Konferencia chce vniesť do diskusie i do životov účastníkov aj kresťanský rozmer. Prihláste sa, prosím tu: https://bit.ly/3lGkD33 a na Váš email Vám každý deň počas trvania konferencie zašleme informáciu o programe daného dňa.

Formát: Každý deň od pondelka do nedele (30.11.- 6.12.) od 18.00 do 19.00 hod. Každý deň vystúpia dvaja spíkri so svojou témou, súčasťou každého vstupu bude aj diskusia, kde diváci môžu klásť svoje otázky a podeliť sa o svoje postrehy k téme.

Porujatie organizuje iniciatíva KRESŤAN NA VIDIEKU. VIAC INFORMÁCIÍ O KOFERENCII TU.

Svitá na lepšie časy? - UTOROK

Organizátor: Fórum kresťanských inštitúcií, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 18.11.2020 14:13

KomentárePracujem ... Pracujem ...