Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Kana 2023

Pobyt

Vernisáž k výstave Obklopení krásou

06.03.2020 16:00-16:30 Piatok

Miesto konania: Bratislava, Dom QUO Vadis, Bratislava, Dom Quo Vadis, Veterná 1

Pozývame Vás na výstavu obrazov Mgr. Kataríny Bencovej, ktorá potrvá od 1. do 30. apríla.

Autorka výstavy Mgr. Katarína Bencová žije v Modre. Maľovanie a kreatívna tvorba rôzneho druhu ju zaujímali už od detstva. Tvorí vo voľnom čase, ale maľovanie využíva aj v práci. Je pre ňu radosťou, o ktorú sa chce podeliť s ostatnými. Vystavuje na spoločných výstavách v MK regióne. Toto je jej prvá samostatná výstava.

Maľovaniu som sa venovala už vo svojom detstve. Navštevovala som ĽŠU výtvarný odbor, kde sme sa učili kreslenie, maľovanie, grafiku, modelovanie. Bavili ma aj iné tvorivé činnosti ako výroba keramiky, ručne vyrábané a maľované pohľadnice, prívesky, maľovanie kraslíc voskom, enkaustika, mozaika. Neskôr som absolvovala viacero kurzov maľovania technikou akryl, akvarel, smalt, ročnú výučbu maľovania na hodváb, ako aj maľbu sketchu v Anglicku a maľbu na hodváb v Dánsku. Výtvarná tvorba sa stala súčasťou mojej práce, kde bolo maľovanie obrazu aplikované v procese práce s ľuďmi a tiež som s tímom ako lektorka vyučovala základy maľby. V poslednom období som si vytvorila viac priestoru na tvorbu a zúčastňujem sa plenérov, na ktorých si ďalej rozširujem svoj výtvarný obzor a pod vedením skúsených lektorov skúšam nové techniky výtvarného vyjadrenia.
Pravidelne vystavujem na spoločných výstavách v našom regióne a zúčastňujem sa súťaží, kde som získala niekoľko ocenení. 

Keď sa pozornejšie rozhliadneme okolo seba, môžeme vidieť, že sme obklopení krásou. Čistým pohľadom vidíme krásu  a rozmanitosť v prírode, kvetoch, pri západe slnka, tajomnom morskom svete, či pri pohľade na milovaného človeka. Rozvinie sa pred nami paleta rôznorodých farieb, ktoré nás vedia potešiť, povzbudiť, rozjasniť naše všedné dni a tak sa aspoň na chvíľu môžu stať výnimočné. V momente, keď sa rozhodneme vnímať prítomný okamih ako dar od Pána, ktorým nás chce pritiahnuť k sebe, ukázať sa nám, dotknúť sa, nám hovorí: pozri, toto všetko som stvoril pre teba, lebo mi na tebe záleží, milujem ťa. Sme obklopení Božou prítomnosťou a teda jeho krásou. Som vďačná, že aj ja môžem vyjadriť svojim spôsobom cez farby niektoré okamihy nášho života, to, čo ma teší, ale aj to, čo možno nie je príliš radostné, ale je to súčasť života. 
Maľovanie je pre mňa nesmierna radosť. Už len pohľad na farby, štetce a maliarske náčinie vo mne vyvoláva neskutočné potešenie. A o to sa chcem s vami podeliť. Mojou túžbou je, aby moja tvorba bola pozitívna, aby vyžarovala radosť, vďačnosť, teplo, jas... aby pohľad na obrazy mohol byť jemným nasmerovaním na to dobré a krásne okolo nás a teda na Stvoriteľa.
Teším sa na vašu účasť a dúfam, že obrazy potešia vaše oko, srdce i dušu.

Vernisáž k výstave Obklopení krásou

Akciu pridal/a: Ludovit Mydla, 5.3.2020 23:42

KomentárePracujem ... Pracujem ...