Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

VERNISÁŽ VÝSTAVY POZDRAV Z VOJVODINY

20.05.2024 17:00-18:00 Pondelok

Miesto konania: Gold wing, Žilina, Mariánske námestie 30/5

Ing. Pavol Slota,  CYRILOMETODIADA, o. z., Nadácia PRO PATRIA a Spolok Srbov na Slovensku Vás pozývajú na vernisáž výstavy mladých srbských umelcov Pozdrav z Vojvodiny, ktorá sa uskutoční 20. mája 2024 v Gold wing na Mariánskom námestí 30/5 v Žiline, pod záštitou veľvyslanca Srbskej republiky v SR Jeho Excelencie Aleksandara Nakića.  

Výtvarné práce študentov Nikolu Mitića, Teodory Petković a študenta magisterského štúdia Filipa Dzolića z Akadémie umení v Novom Sade vznikli v spolupráci združenia CYRILOMETODIADA a pravidelnej umeleckej tvorivej dielne „Od bohyne k Bohorodičke“.

Samotná umelecká tvorivá dielňa „Od bohyne k Bohorodičke“ sa zrodila na archeologickom nálezisku Donja Branjevina v obci Odžaci v Srbsku. Myšlienkou organizátora Nenada Živanova, predsedu kultúrneho združenia „Atanasije Nikolić“, je, aby na novoobjavenom archeologickom nálezisku umelci hľadali prostredníctvom umeleckého jazyka odpovede na najhlbšie otázky: kto sme, odkiaľ pochádzame a kam ideme.

Umelci v júni 2023  tvorili umelecké diela aj na Slovensku, a to na kultúrne a národne veľmi dôležitom mieste – velebnom Devíne, starobylom mieste s veľkým historickým a duchovným významom pre slovenský i srbský ľud. Na tom mieste začali podľa tradície sv. Cyril a sv. Metod svoje poslanie vzdelávať Slovanov a šíriť hlaholiku, ale aj šíriť a hlásať kresťanskú, apoštolskú vieru.

Daniela Suchá, CYRILOMETODIADA, o. z.

VERNISÁŽ VÝSTAVY POZDRAV Z VOJVODINY

Príloha: vernisaz-vystavy-pozdrav-z-vojvodiny.pdf (278,80 kB)

Akciu pridal/a: Daniela Suchá, 14.5.2024 13:12

KomentárePracujem ... Pracujem ...