Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Otec James 2024

Pobyt

Kana

Výstava fotografií z návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku

21.01.2024 17:00 - 02.03.2024 9:00

Miesto konania: Rimavská Sobota, Farský kostol

Farský úrad Rimavská Sobota a Spoločenstvo kresťanských fotografov Človek a Viera všetkých srdečne pozývajú na výstavu veľkoformátových fotografií z návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku. 

Výstava sa bude konať od 21. januára do 2. marca 2024 vo farskom Kostole sv. Jána Krstiteľa v Rimavskej Sobote. Súčasťou pápežskej výstavy je 66 veľkoformátových fotobrazov, ktoré dokumentujú najdôležitejšie momenty z návštevy Sv. Otca. Predstavuje zbierku fotografií trinástich členov spoločenstva, ktorí dokumentovali nielen priebeh návštevy, ale aj sprievodný program, prípravy a prácu dobrovoľníkov. Členovia Spoločenstva Človek a Viera sa usilujú o evanjelizáciu obrazom, sprostredkovanie duchovného zážitku človeka zachytenom na fotografiách a touto cestou ohlasovať evanjelium.

Záštitu nad výstavou prevzal košický arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska, Mons. Bernard Bober.

Výstava je putovná, prvýkrát bola otvorená v októbri v katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave, potom v Žiline a z Rimavskej Soboty bude putovať do Ľutiny, Dómu sv. Alžbety v Košiciach, Spišskej Kapituly, Šaštína a katedrály sv. Martina v Bratislave. Výstava bude inštalovaná v nedeľu 21. januára v poobedných hodinách a oficiálne otvorenie výstavy s prezentáciou bude na sv. omši o 17:00 h.

Výstava fotografií z návštevy Svätého Otca Františka na Slovensku

Príloha: vystava-fotografii-z-navstevy-svateho-otca-frantiska-na-slovensku.pdf (1,40 MB)

Akciu pridal/a: Zuzana Kostková, 18.1.2024 13:47

KomentárePracujem ... Pracujem ...