Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Kana

Myrna Nazzour 2024

Zápas srdca - predstavenie knihy

18.04.2024 18:00-19:30 Štvrtok

Miesto konania: Bratislava, Dom QUO Vadis, Bratislava, Dom Quo Vadis, Veterná 1

Pozývame Vás na predstavenie knihy Zápas srdca. Je to duchovné a duševné zrkadielko Márie Mihálkovej, mladej dievčiny zo Slovenska, ktorá ako 19 ročná zomrela na rakovinu.

 

Zápas srdca je rozšírené vydanie denníkov Márie Mihálkovej z Čiernych Kľačian, ktoré po prvý raz vyšli pod názvom: Aj také má dnešný svet, v roku 1976 v Ústave sv. Cyrila a Metoda v Ríme.

Staršia generácia sa s denníkmi mohla stretnúť v časoch komunizmu, kedy sa rozširovali prepisovaním v klepanej podobe.

Máriine denníky hovoria o jej hlbokom vzťahu k Ježišovi a o jej duchovných zápasoch počas ťažkej choroby. V 17 rokoch ochorela na rakovinu, keď počas výletu so svojou triedou išla do lesa a spadla do jamy, ktorú nebolo pod snehom vidieť. Z rany na kolene sa postupne vyvinul zhubný sarkóm.

Počas pobytu v nemocnici sa Mária spoznala s Petrom a vzájomne sa do seba zaľúbili. Ako vysvitá z jej denníkov, ktoré sa našli po jej smrti, Mária sa tejto lásky rozhodla zriecť, lebo cítila, že je na úkor väčšej lásky k Ježišovi. Ako sama opisuje, zrieknutie sa tejto pozemskej lásky ju stálo veľmi veľa, doslova hovorí, že bolo krvavejšie ako jej choroba. Bolo o to ťažšie, že toto rozhodnutie musela urobiť nie jeden raz, ale opakovane, po dlhý čas, sprevádzaný utrpením postupujúcej choroby.

Bolesť posvätená láskou otvára nebo, tak si napísala na obal jedného zo svojich 3 denníkov, cez ktoré môže čitateľ spoznávať jej duchovnú zrelosť, krásu jej duše, silu i hĺbku jej obety.

Mária môže byť veľkým vzorom pre mládež, ale má čo povedať každému jednému človeku v akomkoľvek veku. Mladí sa môžu od nej učiť milovať i obetovať, starší sa môžu podľa jej príkladu pripravovať na prechod do večnosti a všetci sa od nej môžeme učiť praktickej a živej láske k Ježišovi.

Knihu i audioknihu v MP3 formáte na CD nosiči, alebo USB karte je možné objednať na adrese: denniky.maria.mihalkova@gmail.com

 

 

Zápas srdca - predstavenie knihy

Akciu pridal/a: Ludovit Mydla, 3.4.2024 22:50

KomentárePracujem ... Pracujem ...