Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Svaty Rochus

Svaty Morus

Známka nie je všetko - EDUpoint v Poprade

29.10.2019 15:00-18:00 Utorok

Miesto konania: Katolícka univerzita, Poprad, Nábrežie Jána Pavla II.

S podporou Nadácia Pontis Vám prinášame prvý workshop v rámci EDUpointu v Poprade o tom, že hodnotenie nevezme talent, ale môže zničiť sny. Téma, ktorá je v úvode školského roka, viac než aktuálna. Ako spravodlivo hodnotiť? Dá sa to? Pozrieme sa na hodnotenie z rôznych uhlov pohľadu. Ako je hodnotenie vnímané vo vzťahoch učiteľ – žiak/žiak – učiteľ, rodič – žiak/žiak rodič, rodič – učiteľ/učiteľ rodič, žiak-žiak?

Čo všetko sa skrýva za známkou? Ako sa pri hodnotení vyhnúť porovnávaniu, nálepkovaniu a predsudkom? Aký vplyv majú soc. rozdiely a rôzne znevýhodnenia žiakov na ich hodnotenie? Je pre žiakov motiváciou dobrá známka, alebo vedomosť? Ako riešiť problémové situácie pri hodnotení? A čo tlak rodičov na výkon dieťaťa a tiež na rozhodnutia učiteľov?

Spoločne odkryjeme mnohé otázky, ktoré v sebe táto téma skrýva ...
Lektor: Janette Maziniová Motlová sa vzdelávaniu venuje 18 rokov. Momentálne pracuje ako riaditeľka Výskumného ústavu detskej psychológie a patopsychológie. Založila neziskovú organizáciu EDUMA a je držiteľkou ocenenia “Lektor roka” 2017.
Iniciovala vznik Online živej knižnice - vzdelávacieho portálu, ktorý získal v roku 2017 ocenenie generácie 3.0. Jej srdcovkou je vzdelávanie cez príbehy – storytelling a emocionálne učenie. Venuje sa rôznym témam v oblasti vzdelávania, formovania postojov a kritického myslenia.
Janette tiež skúma, aký dopad má vylúčenosť človeka pre rôzne dôvody na jeho pracovný, osobný a rodinný život. „Ak vieme pochopiť prežívanie druhých, ak rozumieme ich konaniu, správaniu a postojom, vieme byť dobrými učiteľmi, manažérmi, aj zamestnávateľmi,” hovorí Janette.
Je držiteľkou niekoľkých významných ocenení v oblasti vzdelávania, držiteľkou Novinárskej ceny za blogy a autorkou autobiografického románu Cigánka.
...
Termín: 29. 10. 2019 od 15:00- 18:00 hod.

Miesto: KU Ružomberok (Pracovisko Poprad), Nábrežie Jána Pavla II 438/15, 058 01 Poprad

Cena: Workshop je bezplatný

Prihlasovanie do 25. 10. 2019, alebo do naplnenia kapacity TU: https://viac.typeform.com/to/g6OFQy

Workshop je určený pre učiteľov základných a stredných škôl, výchovných poradcov, ďalších pedagogických pracovníkov, študentov pedagogiky, a zástupcov MVO.

Prihlásenie je záväzné a v prípade, že sa nemôžete z VÁŽNYCH DÔVODOV zúčastniť, oznámte nám to prosím čím skôr, aby sme Vaše miesto mohli posunúť ďalším záujemcom.

Počet miest limitovaný: max 20 účastníkov. Za jednu organizáciu sa môžu zúčastniť max. dvaja.

Známka nie je všetko - EDUpoint v Poprade

Organizátor: V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 8.10.2019 21:09

KomentárePracujem ... Pracujem ...