Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Svata ikona

Taliansko

Kurz Samuel 2019

EK 2019

Seminar o. Maretta Zbav nas zleho III 2019

Pozvánka na výstavu veľkoformátových fotografií v Katedrále sv. Martina

18.06.2018 18:00-19:30 Pondelok

Miesto konania: Bratislava - Malacky - Šaštín-Stráže, Bratislava, Dóm Sv. Martina

Bratislavská Katedrála sv. Martina bude dejiskom výstavy veľkoformátových fotografií Člověk a Víra - Bratislava 2018. Otvoria ju v pondelok 18. júna 2018 o 18:00 h v katedrále. V programe vystúpi Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita a Peter Slepčan, farár farnosti Dómu sv. Martina. Počas vernisáže bude udelené ožehnanie všetkým prítomným fotografom. Výstava potrvá od 18. júna do 29. júla (vždy v čase od 9:00 do 11:30 h a od 13.00 (v sobotu, v prípade vysluhovania sviatosti krstu od 13:45 h) do 18.00h. Záštitu nad výstavou prevzal arcibiskup Zvolenský.

"Je to unikátna výstava, ktorá sa snaží zachytiť neviditeľné - duchovný rozmer človeka. Viac ako osemdesiat fotografí predstavuje čaro hry so svetlom v nádherných priestoroch českých katedrál, ale aj na rozličných púťach a stretnutiach mládeže, charitatívnu prácu, udalosti a slávnosti a rôzne iné cirkevné podujatia. Je to akýsi prierez významnými cirkevnými udalosťami minulého roka," hovorí za organizátorov Petr Polanský.

"Zároveň je to pre záujemcov možnosť stretnúť sa so spoločenstvom Člověk a Víra a nadviazať bližší kontakt. Združenie neustále prijíma ďalších fotografov, nováčikom ponúka zaškolenie všeobecné aj špecifické týkajúce sa fotografovania v oblasti sakrálnej fotografie a v neposlednej rade spoločný duchovný rast vrátane spoločných duchovných obnov," dodáva Polanský.

Autorom vystavovaných fotografií sú fotografovi zo spoločenstva Člověk a Víra. Toto spoločenstvo zastrešuje prácu dobrovoľných fotoografov, ktorí umeleckou formou dokumentujú významné cirkevné podujatia u nás doma (Česko) a v zahraničí.

V súčasnosti má spoločenstvo viac ako stotridsaťpäť členov v celej Českej republike a už i na Slovensku - prevažne amatérov a poloprofesionálov, ale aj ľudí, ktorých fotografia živí, veriacich, hľadajúcich aj neveriacich, katolíkov aj ľudí z protestanských cirkví. Najmladší člen má 14 rokov, najstarší 77. Všetci svoju prácu vykonávajú bez nároku na honorár.

TK KBS informoval Petr Polanský

Pozvánka na výstavu veľkoformátových fotografií v Katedrále sv. Martina

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 12.6.2018 12:48

KomentárePracujem ... Pracujem ...