Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

TalianskoSvata ikona

Premietanie a beseda s tvorcami filmu Všetky moje deti

22.10.2014 18:30-20:30 Streda

Miesto konania: Dom kultúry, Prievidza, Filmobranie

Slovenská televízia uviedla 24.9. 2014 skrátenú 52 minútovú  verziu filmu – príbeh rómskej misie  s názvom „Moje rómske deti“ a Dvojka prvýkrát v sledovanosti „porazila“ aj detektivku na Jednotke. Film si na televíznej obrazovke pozrelo 168 000 divákov. Toto je len jeden z úspechov tohto dokumentárného filmu, ktoré príbeh sa zatiaľ nekončí. 

Tvorcovia chcú aj naďalej premietať film najmä na filmovom plátne a najbližšie premietanie  a besedu s tvorcami naplánovali v Prievidzi na Filmobraní 22. októbra. Film uvedie a po filme sa zúčastní besedy producentka a scenáristka S. M. Kabošová a hudobný skladateľ  Martin Dohnal. Pri tejto príležitosti na Slovensko príde s divákmi besedovať prvýkrát aj hudobný skladateľ Marin Dohnal a v Prievidzi bude film asi úplne prvýkrát na plátne – filmový klub ho totižý v priebehu roka nehral a zaradil až na festival Filmobranie.

FIPRESCI AWARD pre film  Všetky moje deti.  Cenu  filmových novinárov  FIPRESCI AWARD of the Film Journalists Fipresci  v konkurencii 36 súťažných  filmov  na 18. ročníku  ETNOFILM-u,  medzinárodného filmového festivalu o etnológii, sociálnej a kultúrnej antropológii, ktorý sa konal  v Čadci  14. – 17.19.2014, získal režisér Ladislav Kaboš a dokument Všetky moje deti.

Premietanie a beseda s tvorcami filmu Všetky moje deti

Akciu pridal/a: Tomas Kuzar, 12.10.2014 13:52

KomentárePracujem ... Pracujem ...