Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Ver Poklad

Zastolom

TalianskoHKR November

Slovoplus Elias VellaS Máriou za Ježišom- 27. 3DA

08.12.2017 17:00 - 10.12.2017 14:30

Miesto konania: Bratislava, UPC, Mlynská dolina

„Kým je Panna Mária v mojom osobnom živote?“

Táto otázka sa bude v UPeCe vznášať počas celej prichádzajúcej Trojdňovej adorácie. Vieme, že bola, povedala svoje „áno“ Bohu, a tak sa stala Matkou Mesiáša. Písmo o nej veľa nehovorí, preto sa skúsme na ňu pozrieť ľudskými očami (v prítomnosti Ducha Svätého :)), veď napokon sama bola človekom.

Mária je jednoduché mladé dievča zasnúbené mužovi, ktorej Boh zjavil svoj plán. Nemusíme pochybovať, že v dôležitom okamihu svojho života pociťuje strach. Veď aj Ježišovo áno vyžadovalo veľké úsilie. V Getsemanskej záhrade sa až krvou potil, kým Otcovi povedal: „Nie moja, ale tvoja vôľa nech sa stane“.

Mária ďalej prežíva strach o svoj vlastný, ale aj nový život pod srdcom, keď jej hrozí ukameňovanie, lebo manžela nemá. Musí utiecť s Jozefom a dieťaťom do Egypta. Chráni Ježiša a bojí sa o neho ako každá dobrá matka. Nasleduje ho ako jedna z učeníkov, počúva ho a miluje ho. Všetko v tichosti a pokore. A napokon ticho stojí aj pod krížom s DÔVEROU, že toto je Boží plán, ktorý sa musí naplniť, hoci jej materinské srdce puká.

Boh nám dal Máriu za Matku, aby nás učila hovoriť, kráčať a žiť s Ježišom tak, ako to ona robila po celý svoj život. Dal nám Máriu, aby nebola tou za ktorou putujeme na každej púti, ale aby bola tou, ktorá s nami každú púť začne, a tak nás privedie až k Ježišovi.

Milý priateľ/priateľka

Dovoľ nám pozvať ťa do hlbšieho vzťahu s Pannou Máriou a s ňou i s Ježišom už 8.-10.12. 2017.

Téma víkendu je „S Máriou za Ježišom“, a sprevádzať ňou nás bude vzácny hosť

pán kaplán Vladimír Nemec

 

S Máriou za Ježišom- 27. 3DA

Organizátor: Univerzitné pastoračné centrum sv. Jozefa Freinademetza, 02 / 65 41 22 36, www

Akciu pridal/a: Bernadeta Vlckova, 23.11.2017 20:49

KomentárePracujem ... Pracujem ...