Newsletter

Prihláste sa do newslettra vyveska.sk
a dostavajte aktuálne informácie emailom

Pobyt

Aby ma môj životný štýl nebolel 3 - Dýchanie ako prevencia bolesti chrbta

14.04.2021 18:00-19:30 Streda

Miesto konania: Slovensko, Online

Pozývam Vás na další online webinár zo série "Aby ma môj životný štýl nebolel 3"

Kedy? v STREDU 14. apríla 2021 o 18:00 hod Na predošlých webinároch(ak ste ich nestihli, záznam vám viem poslať) sme si prešli pohybový aparát z celostného, integrálneho pohľadu, venovali sme sa aj problematike chrbtice, stability, príčinám bolestí a súvislosti. V tomto webinári ideme už hlbšie do tém. Na základe Vašich odpovedí v dotazníku na predchádzajúci webinár som sa rozhodol vybrať viac interaktívny, praktický obsah webináru.

Čo budeme robiť?
Budeme veľa dýchať, ukážeme si rôzne chyby dýchania, budeme meniť svoj stereotyp dýchania, budeme využívať dýchanie ako dynamický preventívny prvok pre stabilitu chrbtice, prevenciu bolesti chrbtice, ukážeme si výhody dobré dýchania aj pre športový výkon, celkovú vitalitu, prekrvenie, okysličenie ogranizmu Bude priestor aj na diskusiu. Ktorú tému pokryjeme?
Prevencia a stabilita chrbtice cez rozvoj správneho stereotypu dýchania, v ľahu, sede, stoji, fyziologické súvislosti na zdravie, vitalitu a výkon v športe Na vybranú tému Vám dám zrozumiteľné teoretické vysvetlenie funkcie a príčiny vzniku problémov, ale tiež praktické ukážky na konkrétne riešenia, cviky, tipy. Webinár bude mať aj naďalej celostný, integratívny charakter. Prepojíme si dýchanie do funkcie celého organizmu. Cez optiku myslenia, že život je dar, život je pohyb, sme zrodení pre pohyb, si ukážeme dôsledok dostatočného a nedostatočného pohybu na náš organizmus v 12 sústavách, ktoré sú celostne usporiadané a navzájom prepojené. Verím, že život je DAR. Naše telo, teda dobré zorganizovaný súbor systémov je tiež dar, ktorý je dokonale navrhnutý Stvoriteľom a On chce, aby si mu rozumel, aby ťa nič nebolelo, aby si žil plnohodnotný a bezbolestný život. Mojím cieľom je povzbudiť ťa k novému začiatku, dať ti konkrétne riešenia v starostlivosti o teba na duchovnej, duševnej, ale aj na telesnej úrovni. Ukázať si krásu komplexnosti, súvislosti tohto dokonalého "stroja" či skôr chrámu Ducha Svätého.

LEKTOR: TOMÁŠ RUSŇÁK, SB, INHC
Je milované Božie dieťa, manžel, otec. Homo viator, človek putujúci životom k večnosti. Fascinovaný sv. Františkom z Assisi túži po integrálnom a prirodzenom živote vo vzťahu k Bohu, k sebe, k blížnym a prírode. Ekologicky, lokálne, permakultúrne a udržateľne. Pracuje ako Health Coach a štrukturálny terapeut podľa metodiky Anatomy Trains.Kaučuje ľudí v oblasti pohybu, výživy, životosprávy a prevencie. Hľadá prienik cez aplikáciu sekulárnych/vedeckých a kresťanských/duchovných právd, hodnôt a čností do jednoty pre plnší, vitálnejší a vyváženejší život na pozemskej ceste v čo najlepšej príprave na prechod do večnosti.
Je autorom publikácie a spoluautorom konceptu Born to MUV, ktorý sa venuje celostnému myofasciálnemu pohybu, prevencii, aby pohyb nebolel. Prihlásenie tu.

Aby ma môj životný štýl nebolel 3 - Dýchanie ako prevencia bolesti chrbta

Akciu pridal/a: Bernadeta Zacherová, 12.4.2021 09:42

KomentárePracujem ... Pracujem ...